Bu nedir değerli ustalarım ????

Stavroz

Member
İnce hamur yap kırmızı topraktan veya undan katı olsun hamur bunun 2 yönünü kalıp gibi bas hamura üzerinde ne şekil yazı varsa çıkar paylaş bizimle o zaman daha net okunur yazılar şekiller hangi medeniyete ait olduğu ne olduğu belli olur benim kanımca bakır sikke.

Son düzenleme:

mkdd

Yeni Üye
Stavroz dediğiniz uygulamayı yapmaya çalışıcam. Peki bu bakır sikkeyse bir ederi falan varmıdır

mkdd

Yeni Üye
Daha başka bir fikri olan varmı arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

edirne22

Editör
mühür ama yazıyı çözemedim, hangi medeniyete ait acaba?

mkdd

Yeni Üye
edirne22 muhur demişsiniz ama yanlarında kabartmaları var o yuzden bana muhur gibi gelmedi

mkdd

Yeni Üye
daha forumda biraz acamiyim o yuzden yardımcı olduğunuz için sağolun

mkdd

Yeni Üye
Arkadaşlar konuyla ilgili hala yorumlarınızı bekliyorum bu değerli birşeymidir ve nedir

svs

Engellendi
svs bakar şimdi ne olduğunu söyler
Arkadaslar bende saatlerdir inceliyorum hayatimda gormesim boyle birsey . Degerlidir . Belki ortak baski da olabilir bu ihtimali de degerlendirmek lazim. Ama koyun resimleru adam reaimleri var.ve roma ca yazilar yaziyor en sasirdigim nokta yazilar yunana da benziyor. Ortadaki yuvarlak kisim ermeni paralarinda olan hac isaretinin gobegi gibi ama degil gercek beynimin ya digi birsey .

svs

Engellendi
Ekmek muhuru de olabilir . Herhangi bir kisinin ke dine yaptirdigi kolye de olabilir ama para degil.bu . Olsaydi illaki sitemizde benzerleri olurdu . Yok yani para degil para ihtimalini dusunmeyin . Baska seylere yorulun bence