• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Bu Nedir? Yorum...

vakko

İnterPreter
Kayıtlı Kullanıcı
Torosların damı gülek kalesinden herkezin yaptığı klasik bir hileli görüntü.Mersine selamlar.Bu manzarayı defineyle ilişkilendirmeniz manzaradan daha ilginç ve enteresan.Diğer açmış olduğunuz konulardaki gibi hayal gücünüz çok kuvvetli.Tilkiyi hala yakalayamadınmı ? orda arama bulamassın o tilkiyi.

Son düzenleme:

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=8594]vakko[/MENTION] usta tilki ye bir daha bakın yeni bir resim daha attım yakalarım yakalamam o bize ait, yorum larda size her türlü yoruma eyvallah, işin gücün rast gelsin, tilkiye 40 tane yorum yapılmış 30 tanesi olumlu ise diyecek bişe yok, orda sadece tilki yok daha neler var öncesini takip edenler biliyor,

vakko

İnterPreter
Kayıtlı Kullanıcı
bence sen burada sana yardımcı olan insanlarla dalga geçiyorsun.Bu paylaştıgın resim ve konu başlığından bugün bunu daha iyi anladım.

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Kim dalga geçiyor kardeşim en küçük bir dalga geçmişliğim yoktur, dalga geçmek için niye paylaşım yapayım kardeşim, bilmediğimiz şeyleri öğrenmeye çalışıyoruz, her şey bundan ibaret, bu kale tarihi bir yerse burdan da paylaşım yapmam normal değil mi? Yorumu ehli vicdan sahiplerine bırakıyorum, her konu açtığımda herkese teşekkür ediyorum, zaten forumun amacı da bu degilmi?

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=14077]kazama[/MENTION] [MENTION=9991]mayhem[/MENTION] ustalariustalarım lütfen bu konuyu kapatın rica ediyorum arkadaşın resimlerini sildim zannettim olmamış ve rahatsız olanlar varmış en küçük bir saygısız lık etmişsem herkesten özür dilerim kolay gelsin

Son düzenleme:

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Konu açık kalsın kardeşim ,kurallar dahilinde açılmış bir konu .Sırf define sohbeti dışında bazen dağda yaktigimiz semaveri ,çubuklardan pişen tavuk kanadı , ben mesela kopegimin resimleri ,başımıza gelen olaylar bunlar aynı çatı altında sosyal ortamda buluşan topluluk grubuyuz .Kimerimiz burdan samimi dostluklar elde etmiş görüşen arkadaşlarimiz .
Mizah anlayışı ve kişinin o anki ruh haliyle ilgili ..
Elimizden geldiğince anlayışlı olalım .
Sevgiler..

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Konu açık kalsın kardeşim ,kurallar dahilinde açılmış bir konu .Sırf define sohbeti dışında bazen dağda yaktigimiz semaveri ,çubuklardan pişen tavuk kanadı , ben mesela kopegimin resimleri ,başımıza gelen olaylar bunlar aynı çatı altında sosyal ortamda buluşan topluluk grubuyuz .Kimerimiz burdan samimi dostluklar elde etmiş görüşen arkadaşlarimiz .
Sevgiler..
[MENTION=14077]kazama[/MENTION] ustam eyvallah burda konudaki resimdeki arkadaşın resmini silmemişim ondan dedim yoksa kimseye saygısızlık yaptığımız yok, hatta olabildiğine geniş hoşgörülü olmaya gayret ediyoruz, yoksa kimseden de çekindiğimiz yok olsa burda yazmam da paylaşmam da, en azından resimdeki arkadaşı karartalım, hocam teşekkür ediyorum seviyeli dürüst anlayışlı insanlara yanlış yapacak değiliz kardeşim, hayatım boyunca olmadı olamaz da

amuzak

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Sevgiler..
dostluklar her zaman bakidir kardeşim zaten. gelelim arkadaşımızın açmış olduğu konuya burda mizahlık bir olay yok.Bu kaya orjinal değil yapma değil mi ustalar, bir inceleyin yorumunuz nedir? abiler , şimdilik bu kadar resim var elimizde diye açılan bir konu için nereden mizaha bakmak lazım oda ayrı bir konu.Oraya çıkıp bu resmi çeken arkadaş senden benden iyi biliyor bence orayı ve sorduğu sorunun cevabını Arkadaşımız yolu bile karartma yapmış belli olmasın diye.Açtığı diğer konularda aynı şekilde bulmaca çözmek gibi.Bazı şeylere gerçekci yaklaşmak bakmak ve yorumlamak gerekir derim.Selam ve saygılar dilerim.

Son düzenleme:

TANRIDAGI

Engellendi
iyide kardesim, sirf yorum yapilacak diye sirf platformda hareket olsun diye, her tas parcasini define mevzusunda paylasip, hayali ve olmayan hayvanlari yaratacaksak, sirf puanlar ve kademe yukselsin diye olmadik paylasimlarda bulunacaksak, bu sayfanin facebook taki bebelerle dolu sayfalardan ne farki var. bu mevzulara takipcilerden ziyade asil siz yonetici ve admin arkadaslarin mudahale etmesi lazim ki, sayfa ve gurup ciddiyetini korusun. buradan yardim isteyen acemi arkadaslara yardim disinda, dolandiriciliga cikmis sarlantanlari, yada su an bu konu basligi altindaki gibi mevzulari uzatmadan kapatmasi gereken yine siz admin ve yonetici arkadaslardir. burasi define ve defineciler icin kurulmus bir sayfaysa ve bu tuhaf konuya tolerans gosterilecekse o zaman daha birkacgun once ayakkabi cekecegini ederi nedir diye paylasip buradaki herkesle dalga decen o soytariyada tolerans gosterilmeliydi. arkadasin acmis oldugu konular ve paylasimlar zaten normalin cok ustunde seyretmekte. konuyu incelerseniz zaten hak verirsiniz. sohbet ve eglence amacli bolumlere yazmak baska sey ama asil takip edilen ve insanlarin birseyler ogrenmeye birseyler gormeye calistiklari bolumlerde olmadik paylasimlar yapmak baska sey. olmayan tilkiler, tuhaf ama cozumu sadece kucuk bir analizle ortaya cikacak olan sular, garip israrlar, arka bahcenizde bile olabilecek taslar, olmayan isaretler, vs, vs, vs.

nik

Super Moderator
Süper Moderatör
vakko USTA İNSANLARLA DALGA GEÇMEK ÇOK ÇİRKİN BİR HAREKETİR SEN BUNU HEP YAPİYORSUN BURASI DALGA GEÇECEK BİR YER DEĞİLDİR İLAKİ DALG GEÇECEKSEN DENİZE GİR DERİM
:16:

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@tanrıdagı usta ne diyeyim bilmiyorum, eğer ki bu açtığım konu nedir bilmiyorsanız yorum yapmak zorunda değilsiniz, bu tilki ye takılıp kaldınız bir de bu tilki yi ben bulmadım iddiam da yok tu, 40 tane yorum yazılmış bunun 30 tanesi olumlu ise sizin faveranınız nedir anlamış değilim, bur da tilki var diye bir arkadaş söyledi ve ben de olduğunu kabul ettim, siz kabul edersiniz etmezsiniz o da size kalmış, yaklaşık 10 yıldır biraz defineye ilgim var ve gördüğüm ilginç şeyleri resimlemişim ve burda paylaşıp nedir ne değildir, öğrenmeye çalışıyoruz, kims e bu işi anasının karnında öğrenmem,ş, ve burda çok şey öğrendim , burda gördüğüm kadarıyla forumun amacı kim ne buldu buraya koysun değil herkes bildiğini yazıyor, ve öğretici oluyor, sadece pazartesi günü 165 tane resim çekmişim, burda görüyorum ki bir oyma ya yorumlar yapılıyor ve bir şeyler anlatılıyor, tabii ki olmalı ama burda yok puan alacam falan diye de paylaşım yapana yazıklar olsun kardeşim,bensem de bu puan ne işe yarar onu da bilmem, haa siz bu işten rahatsız iseniz olabilirsiniz, sizede hakkım helal olsun bir zahmet rahatsız iseniz açıp bakmayın konuma, baka da bilirsiniz, kolay gelsin der başarılar dilerim, o tilkiyi de domuzu da daha detaylı ortaya çıkarıp anlatmak borcumuz olsun hastam var gidemiyorum 3 hafta oldu il dışındayım rastgele

vakko

İnterPreter
Kayıtlı Kullanıcı
Konulara Yazdığım yorumlarda dalga geçmek adina bir terim varsa kapatın hesabımı arkadaşım.Bu platformda hiç bir konuda dalga geçicek bir yorumum olmamıştır.Açmış olduğum 4 konum vardır burada gerçek işaretlere dayalı olarak.Eğer insanlara doğruları söylemek bilgilendirmek nerede nasıl ve hangi işaret çalışmaya değer bilgisini bilgi sınırlarım içinde paylaşmak sizin için dalga olarak algı yaratıyorsa saygı duyarım şahsi görüşünüze.Yapmış olduğum tüm yorumlarımın arkasındayım.Hepsi bilgi amaçlıdır.Tarladaki taşı burada define işareti olarak paylaşan bilgi sahibi olmak isteyen birine verilen talimatlara bir göz atın derim.Dalga terimlerinin geçtiği konuları bence platformda takip etmemişsiniz.Bir moderetör değilim ama bu yorumunuzdan sonra anladım ki sizden daha iyi forumdaki konuları takip ediyorum.Eğer bir moderötör burda bunu yazıyorsa benim için ben diycek bişey bulamıyorum.Başarılar dilerim size forum ve gerçek hayatınızda.

Forumda yazmış oldugum tüm yorumlar alttaki linktedir.Dalga nerede geçmişim paylaşında bizde bilgi sahibi olalım.Yanlışımızı düzeltip dalga geçtiğim kişilerden özür diliyim.

Define Sohbeti, Define İşaretleri Soruları ve Cevapları

Son düzenleme:

TANRIDAGI

Engellendi
@tanrıdagı usta ne diyeyim bilmiyorum, eğer ki bu açtığım konu nedir bilmiyorsanız yorum yapmak zorunda değilsiniz, bu tilki ye takılıp kaldınız bir de bu tilki yi ben bulmadım iddiam da yok tu, 40 tane yorum yazılmış bunun 30 tanesi olumlu ise sizin faveranınız nedir anlamış değilim, bur da tilki var diye bir arkadaş söyledi ve ben de olduğunu kabul ettim, siz kabul edersiniz etmezsiniz o da size kalmış, yaklaşık 10 yıldır biraz defineye ilgim var ve gördüğüm ilginç şeyleri resimlemişim ve burda paylaşıp nedir ne değildir, öğrenmeye çalışıyoruz, kims e bu işi anasının karnında öğrenmem,ş, ve burda çok şey öğrendim , burda gördüğüm kadarıyla forumun amacı kim ne buldu buraya koysun değil herkes bildiğini yazıyor, ve öğretici oluyor, sadece pazartesi günü 165 tane resim çekmişim, burda görüyorum ki bir oyma ya yorumlar yapılıyor ve bir şeyler anlatılıyor, tabii ki olmalı ama burda yok puan alacam falan diye de paylaşım yapana yazıklar olsun kardeşim,bensem de bu puan ne işe yarar onu da bilmem, haa siz bu işten rahatsız iseniz olabilirsiniz, sizede hakkım helal olsun bir zahmet rahatsız iseniz açıp bakmayın konuma, baka da bilirsiniz, kolay gelsin der başarılar dilerim, o tilkiyi de domuzu da daha detaylı ortaya çıkarıp anlatmak borcumuz olsun hastam var gidemiyorum 3 hafta oldu il dışındayım rastgele
bak sevgili kardesim. yeterki gormek iste ben sana fayans uzerinde bile isaret gosteririm. yeterki sende o hayal gucu olsun. benim burada anlatmaya calistigimda budur zaten. her centik her catlak, her puruz isaret degildir. asil olmasi gereken ve ozellikle uygun sartlari tasiyan isaretleri ve define bolgelerini paylasin ki biryerlere varalim. soz gelisi ben afyon kalesinin resmini paylasip burda nasil bir yol izlemeliyim desem, ve senin mantigina gore burasi tarihi bir yer tabiki fikir edinip soracagim desem, ne kadar inandirici olur. benim vermek istedigim mesaji zaten almissin. o yuzden mevzuyu dahada uzatmaya gerek yok. ayrica malesef alt yapi oyle olmadigi icin istemedigimiz mesajlari tekrar tekrar gormemek gibi bir sansimiz yok.