bu nedir

wesli1986

Aktif Üye
Degerli ustalar koyde evdeki bahcemizde yakladik 40 yillik bir agac vardi kurudu yer kapladigi icin kokunu kazdik 2 metre kadar kazdim cikardim kokunu ve o sirada bu cikti sanki yeni nesil biseye benziyo ama paylasmak istedim ben yardimci olurmusunuz bu bir cicek ama neden yapilmis bilmiyorum ve arka kisminida cektim cunku tutkal var gibi geldi bana

poseidon2023

Uzman
bulundugunuz yer eski yerleşim alanı olmalı bu güzel bir mermerden yapilmiş

bahceninde resmini cekin geniş acıdan

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
merhaba
carrara mermeri bu hangi bölge burası çok kıymetli bir yerdesiniz
etraf bölge ile ilgili biraz bilgi verirmisiniz türkiyede nadir gördüğüm bir mermer işçiliği var

Feda

Bilgili Üye
wesli1986
Forumumuzahoşgeldiniz.bulundugunuz yer ile ilgili cevre ve yasanmislik bilgisi verirmisiniz?ve bunu fotograflarla genisletirseniz bulundugunuz yerin sadece o cicekle kalacagini dusunmuyorum.stratonikeia da cikarilanlara tas ve iscilik olarak cok benzemekte ayrica.

wesli1986

Aktif Üye
Ege bolgesi burasi ustalar afyonkarahisar da yasiyorum koyundenim tamamen tesaduf eseri cikti bir arkadasim zamaninda buraya uye olmus siz degerli arkadaslardan bilgi almis bana tavsiye etti ben gostermek istedim ama cok guzel gercekten hayran kaldim tabiki pazar gunu izinliyim fotolari cekip atarim size

wesli1986

Aktif Üye
Hosbulduk hepiniz sagolun tesekkur ederim bu cicegi buldugum yerde baska ne olabilir ne yapmam lazim makina yok bulmamda zor ama belki cubuk bulurum bakayimmi cubukla is yaparmi veya tavsiyeniz nedir

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
merhaba
bunu bulduğunuz yerlede çok güzel roma heykelleri çıkabilir etrafı iyi resimleyip iyi incelemeniz gerekmekte

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
@wesli1986
Forumumuzahoşgeldiniz.bulundugunuz yer ile ilgili cevre ve yasanmislik bilgisi verirmisiniz?ve bunu fotograflarla genisletirseniz bulundugunuz yerin sadece o cicekle kalacagini dusunmuyorum.stratonikeia da cikarilanlara tas ve iscilik olarak cok benzemekte ayrica.
merhaba
stratonikeia da kullanılan mermer sardis tmolos dan gelen tmolos (bozdağ) mermeri ile kurulmuştur.

wesli1986

Aktif Üye
Bilgi icin tesekkurler bizim bahcenin yakininda huyuk var site alani orasi ama bahceden uzak tabiki bunu be. Tamamen kendi evimin bahcesinden buldum makinami cubukmu is yapar ustalar neyapmam lazim yardimci olursaniz

poseidon2023

Uzman
hayırlı akşamlar

cubuk kullan mayı biliyorsan boşluk tespiti yaparsın ve içinde metal tespiti bilmiyorsan yardım ederiz ögrenirsin

Pscyhe

Engellendi
Iscilik cok guzel arkadaslarin dedigi gibi benimde uzun zamandir gormedigim guzell bir isleme ve iscilik..eger bunda boyle iscilik varsa digerlerini dusenimiyorum devami varsa ne diyeyim bilemedim..cihaz yada cubukla alani iyice tarayin devami olmasi lazim bu malzemenin