Bu nedir

atilla38

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
20180116_102132.jpg

Daha önce böyle bir şekil goren oldumu kesin anlami sudur diyebilicek bir arkadas varmidir

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Atilla başka resimlerin varmı ?
Geniş manzara halinde çekilmiş resimlerin ? Çevreyi ve burdaki olayı tam görüp değerlendirmek gerekli bu şekilde anlamsız kalır .

Pscyhe

Engellendi
Cevresel resimleri detaylandirilmasi lazim.su anki haliyle anit mezara benziyor

atilla38

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2018-01-26 17.29.47.jpg

Ben bu şekilde tünel tespit ettim ustalar ama tunel ön tarafta tarla var oraya dogru gidiyo tarlanin sonu eski kurumus dereye variyo tarla ekili oldugu icin girmedim önündeki kayadan giris vermis olabilir diyerek biraz actim tas islem gormus ama giris orda degil tasin dibinde bir bolum kapali gorunuyo aklima sürek tasi olabilecegi geldi sekil islenmis kaya iki bolum olmasi ve hemen onunde tunel ikiye ayrilmasi ve tek tunelin cok uzun olmasi aklimi karisrtirdi isaretin anlami mahsen tunel olabilirmi onu merak ediyorum eger anlami mahsen yada tunelse aklima gelen dogrudur diye tahmin ediyorum

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
burada birde giriş bul o zaman :)

atilla38

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Burda giris vermiyo sürekli uzayip giden tunel gosteriyo ben cubukla bakiyom usta bu isaretin anlamini bilsem ona gore yol izlicem ama anlamini cozemedim bir turlu

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
sanki bir yere bakıyor gibimi acaba karşısında tepe vb bir şey var mı.?

28karayel28

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Geniş çevresel arazi fotoları çekmelisin

DİVANE

Moderatör
Moderatör
[MENTION=7983]atilla38[/MENTION] kardeşim anıt mezara benziyor işaretli olan kare ve üçgen görünen yeri bir kontrol et tünel demişsin dereye kadar diyorsun dereden tünel başlangıcını bul giriş ordan uzun olması tehlikeli dikkat et ikiye ayrılması iki ayrı yer yada biri tuzaklı bunları senin yapacağın inceleme ve detaylı fotolar belirleyecek kolay gelsin20180116_102132.jpg

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
[MENTION=7983]atilla38[/MENTION] kardeşim anıt mezara benziyor işaretli olan kare ve üçgen görünen yeri bir kontrol et tünel demişsin dereye kadar diyorsun dereden tünel başlangıcını bul giriş ordan uzun olması tehlikeli dikkat et ikiye ayrılması iki ayrı yer yada biri tuzaklı bunları senin yapacağın inceleme ve detaylı fotolar belirleyecek kolay gelsinEkli dosyayı görüntüle 178474
Ustamizun dedigi gibi.
Giris dereden. Dereye in 2 masa buyuklugunde 45 derece aciyla olarak duran yuzeyi duzgun bir kayayi bul.
Kayanin uzerinde bir karis uzunlugunda bas parmak derinliginde bir kanal isareti bulacaksin. Derinlik yaklasik 2 metre. Tuneli tespit ettikten sonra takip et.
Baslangic derinligi al. Tunel bitiminde de derinlik al. Bu cok onemli. Tunelin bitiminde cizdigin gibi veya ona yakin 2 tunel olacak. Sol tarafla ilgilenme. Sag tarafa devam et. Muhtemelen oda kayaligin altinda.
Mezar ve sahsi serveti bu odada. O kavmin reisinin mezaridir orasi.
Ayrica kayaligin arkasini da resimle.
O resmi gorunce soyleyeceklerim olabilir.
Kolay Gelsin.

atilla38

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar yarın inşaAllah orda biraz daha arastirma yapicam bol bol resim cekip paylasirim Ama ben mezardan cok orda baska bir seyin olacagi kanisindayim bu resimdeki kayanin sağ tarafinda daga doru giden eski roma yolu mevcut bu kadar uzun bir tunel mezar icin degilde acaba dereden girisi olan bir yer alti yasantisi olabilirmi dusuncesi var bende ama iyi bir arastirma gerektiriyo tabiki her sözünüzü dikkate alarak arastiracagim hepinize tesekkur ederim