• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Bu Oymalar Bir Sistem mi?

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
toplamda 21 tane saydım ama bir sistem şeklinde yapılmış, yapılan düz kaya tali bir yol kenarında hemen üstü de bizim tarlamız oluyor, horasan ile yapılmış, burda horasanlar aynı şekilde renk ve yapı olarak, son iki resim işaretlerin güneybatısında 25 metre ilerde, çubuk burda boşluk veriyorve burda da horasan ve oyma işçiliği var; ne olduğunu ben çözemedim, bilen ustalarımız tecrübesini paylaşırsa sevinirim, hepinize teşekkür ediyor saygılar sunuyorum

Ekli dosyalar

Kamhi Leonard

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Adet doğru
Iş mezarları bulmak çoklu mezar alanindasin illaki birini denk getirirsin
Hepsi de bağlantılı yanlız zahmet etme fakir mezarları
Mezar hediyesi göz yaşı şişesi kişisel zinnet boncuk cam bilezik vs.vs. zahmetine değmez
Kolay gelsin

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
Bu mezarlarla ugraşma bence. daha kaliteli yerlerin vardı oralara bak.

dardanos

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
@sevgili kardeşim sizin bu çevrenizde yüksek bir tepe varmı. ve bu işaretin civarında dikkatini çeken üç olan şeyler kuyu gibi ağaç gibi üç yolun birleşimi üç derenin birleştiği gibi ama üçer tane olacak.

Kamhi Leonard

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@sevgili kardeşim sizin bu çevrenizde yüksek bir tepe varmı. ve bu işaretin civarında dikkatini çeken üç olan şeyler kuyu gibi ağaç gibi üç yolun birleşimi üç derenin birleştiği gibi ama üçer tane olacak.
Bunun yerine güneyinde ve doğusunda asıl mezarları bul demekmistediniz sanırım :)

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Cevrede hac dikkatinizi cektimi kardesim. Benim kanaatim oda bu oyuklarin altinda. Bosluk aldiginiz cubugun cinsini soyleyebilirmisiniz.

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Cevrede hac dikkatinizi cektimi kardesim. Benim kanaatim oda bu oyuklarin altinda. Bosluk aldiginiz cubugun cinsini soyleyebilirmisiniz.
[MENTION=15329]Mirkut[/MENTION] ustam teşekkürler , haç göremedim ama biraz daha asagida ve burda sari değerli de verdi gümüş çubuk ile baktım hatta , bende fukara mezarı diye gecistirdim ama, onun için resimleri attım , siteye , [MENTION=18584]dardanos[/MENTION] ustam bu işaretlerin üzeri yani kuzeyi bizim tarlamız yer doğu akdeniz , tarlanın içinde yani bu işaretlerin 50,yada 60 metre kuzeyinde 3 adet meşe ağacı var ve üçüde asırlık çok yaşlılar benim yaşım 50 ben bildim bileli öyle o ağaçlar var, bu işaretlerin tam guneyinde derede su kaynağı pınar ve çok derin olmayan bir kuyu var o kadar şimdilik selam ve saygılar hepinize

Son düzenleme:

dardanos

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
@Mirkut ustam teşekkürler , haç göremedim ama biraz daha asagida ve burda sari değerli de verdi gümüş çubuk ile baktım hatta , bende fukara mezarı diye gecistirdim ama, onun için resimleri attım , siteye , @dardanos ustam bu işaretlerin üzeri yani kuzeyi bizim tarlamız yer doğu akdeniz , tarlanın içinde yani bu işaretlerin 50,yada 60 metre kuzeyinde 3 adet meşe ağacı var ve üçüde asırlık çok yaşlılar benim yaşım 50 ben bildim bileli öyle o ağaçlar var, bu işaretlerin tam guneyinde derede su kaynağı pınar ve çok derin olmayan bir kuyu var o kadar şimdilik selam ve saygılar hepinize

Sevgili kardeşim bu ağaçları resimleme imkanın varmı .