Bu oymalar ne anlama geliyor

SelçuK

DogacıyıZ
doğalla kesim işaretleri arasında kaldım diğer ustalarda bir baksın

Morqen

Yeni Üye
Kayaların alt taraflarından sikke bulduk bi kaç adet hocam tepe çok hakim biyerde yarın yeni resimleri çekip atacağım yine

timur964

konularim
Morqen hoş geldiniz 1 ci resim yüzeyi işlenmiş daha detaylı uzak yakın gölge duşmuş görunmuyor 2 ci resmi zincire benzettim 3 resmede el deymiş lakın işaret değil

Morqen

Yeni Üye
Burası düzlük bir alanda değil tepenin en hakim yerinde ve yuvarlaklar yere paralel bakmakta kesme ve yığma kayalıklar sıralı oymalar ve oymaların içinde tekrardan bir oyma daha olan işaretlerde var doğu cephesi tam sırtına bakmaktadır yaşlı ardıç ağaçları ve kesme seklinde oturtulmuş hilal şeklinde diziler var en aşağı tabakada yamacın eteklerinden başlayıp sıralı zincir şeklindeki resimli kaya bulunmakta yukarı çıkıldığında ufak çaplı oturak mevcut ok işaretli bir kayanın altından 5 adet sikke alındı en üst tabakada resimde görünen işaretler mevcut el yumruk büyüklüğünde dağınık taşlar mevcut detaylı fotoğraflar atacağım yarın inşallah yardımınız için çok teşekkür ederim bu arada hoşbulduk hayırlı geceleriniz olsun timur964

Pscyhe

Engellendi
Bi cok yer acilmis coguda dogal su haliyle..benim dikkatimi 3. resim cekti kaya yuvarlanmis yada ters donmus dogal afetlerden kaynaklanabilir.tahminen orda merdiven varmis gibi geldi bana..o koca kayanin nerden geldigini nerden yuvarlandigini bulursaniz biseyler olabilir..yeriniz guzel mezar olma ihtimali var sizden once cok yoklamislar kontrol edin sizinde nasibiniz varsa biseyler bulabilirsinzi bu alanda

Morqen

Yeni Üye
Inşallah hocam resim çekmeye gittiğimde mutlaka incelerim orayıda teşekkür ederim yardımlarınız için Pscyhe

SelçuK

DogacıyıZ
detaylı resimler ekle burdan bir şey çıkmaz deyip resim çekmemezlik etme bol bol etraflı detaylı 4 bir yanını cek işaretin

Şirvan

Operatör
1. Resmin 10 mt geriden resmi
8. Resmin geriden ve kanalın nerede son buluyor toprakla olan hizadan geriden resmi

A-R-E-S

Member
Cok guzel .
Nekropol alanindasiniz.sirali mezarlar .
Lakin temizlenecek ve yarisi topragin altinda kalms isaretler var onlari bir gun yuzune cikarin temizleyin ve sonra yon tarifini hep beraber yapalim allahn izniyle .

Morqen

Yeni Üye