Bu oymaları yorumlaya bilirmisiniz ustalarım

msk1087

Yeni Üye
20210127_121519.jpg
20210127_121534.jpg
20210128_152954.jpg
20210126_120021.jpg

Selamun aleykum ustalarım,

Burası doğal kaya üzerine malzeme dokülüpde yapılan bir işaret olduğunu düşünüyorum bizim buralarda boyle malzeme yok çünkü yönlendire bilecek biri var mı acaba ?

Ledun

Bilgili Üye
Kral dahi bu alanda.
Ancak tespiti de zor islem yapmakda cok zor. Hersey derinde malesef...

Mala vb.cihazla buradaki oda ve tuneller bulunabilinir.

msk1087

Yeni Üye
Kral dahi bu alanda.
Ancak tespiti de zor islem yapmakda cok zor. Hersey derinde malesef...

Mala vb.cihazla buradaki oda ve tuneller bulunabilinir.
Ustam yorumların için çok teşekkürler hangi döneme ait olduğunu işaretlerden anlaya bilir miyiz acaba ?

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mezarlık alan. Degerli olanları bulup gün yüzüne çıkarmak zor. Yeterli zaman,donanım ile ulaşılabilir.

oymak beyi

Bilgili Üye
burda nokta atışı yapmak oldukça zor, kayayı kırıp yada iki metre kazıp alıp gitmek yok. nereden başlamanız gerektiğiniz konusunda yardımcı olabilmek için ise resimlerle ilerlemek zor yanınızda iyi ekipman yok ise tecrübeli ve çubuk kullanmasını bilen biri ile işlem yapmanız gerek... benim düşüncem bu yönde. kolay gelsin

msk1087

Yeni Üye
Ustalarım değerli yorumlarınız için teşekkürler.

Bende çubuk kullanıcısıyım ve tüneli buldum onlardan yana problem yok merak ettiğim doğal kayanın üzerine malzeme döküp işaret koyan belli bie kavim varmıydı. Bu tarz olaylar ile daha önce karşılaşan oldu mu ?

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Ustalarım değerli yorumlarınız için teşekkürler.

Bende çubuk kullanıcısıyım ve tüneli buldum onlardan yana problem yok merak ettiğim doğal kayanın üzerine malzeme döküp işaret koyan belli bie kavim varmıydı. Bu tarz olaylar ile daha önce karşılaşan oldu mu ?
Her kavmin, medeniyetin, toplumun ayrı ayrı işaret teknikleri vardı bu farklılıklar bireye inildiğinde daha bir fazlalasiyor. Bu işaretlerden tunelli bir alan çıkması umut vadedici doğrusu. Ustam doğala yakın işaret tarzını ekseriyetle pagan inancına sahip topluluklar uygulamışlar. Hatta son arazi deneyimim de gördüğüm oymalari şuraya çekip atsaydim işaret diyicek bir tane usta çıkmaz di. Ama gel gelelim kral ve kraliçenin mezar odalarını O sistemin içine kodlamislar. Son yazdıklarım zan üzerine yazılmamış bizzat hakikatin kendisidir, lâkin detaya inemiyorum.

Son düzenleme:

msk1087

Yeni Üye
Her kavmin, medeniyetin, toplumun ayrı ayrı işaret teknikleri vardı bu farklılıklar bireye inildiğinde daha bir fazlalasiyor. Bu işaretlerden tunelli bir alan çıkması umut vadedici doğrusu. Ustam doğala yakın işaret tarzını ekseriyetle pagan inancına sahip topluluklar uygulamışlar. Hatta son arazi deneyimim de gördüğüm oymalari şuraya çekip atsaydim işaret diyicek bir tane usta çıkmaz di. Ama gel gelelim kral ve kraliçenin mezar odalarını O sistemim içine kodlamislar. Son yazdıklarım zan üzerine yazılmamış bizzat hakikatin kendisidir, lâkin detaya inemiyorum.
Değerli yorumun için çok teşekkürler ustam,

Ustam sence 2 büyük oyma kral ve kraliçe olma ihtimali var mıdır ?

Kayada 7 oyma var sadece bu ikisi belirgin ve net.