Bu Parça Hakkında Bilgi...

kaya.adam

Member
Değerli ustalarım arkadaşımda eskiye ait bir parça var(mış) bana fotoğraf attı, bilgim olmadığından sizlere danışmak istedim.
Bu parçanın tarihi nedir ?

Marco

Bilgili Üye
kaya.adam ustam merhabalar.Ustalarimiz daha iyi bilirler. Ama Taklit süs eşyası ustam. Değeri yoktur. Saygılar sevgiler.

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Güzel görünüyor.en ıYı si biraz bekleyelim ustam şimdi gelir.

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bergama sikkesi.ama bu tip sikke ilk görüyorum.sanki bana bergama hatırası gibi geldi

dostozgur

Aktif Üye
Ustam bu tarz sikkeler de bizzat kendiniz cikartmadiysaniz uzak durun lütfen,şuanda piyasada imitasyon ile gecinen şuursuz varlıklar var.insanlarin umutları, hayalleri ve iyi düşüncelerini kullanan şuursuz..........

kaya.adam

Member
Para verme niyetinde değilim tesekkur ederim uyar için ustam, sadece bilgi amaçlı sordum siz bilgili ustalara

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Orjinmidir degilmidir bilmiyorum ama güzel parçaymış. Benim olsa daha güzel bir zincir takardım :)

kaya.adam

Member
Sonuç olarak bi dönem tarih / orjinal sahte net birşey söyleme durumu var mı?

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
İşleme tekniği kabartma motifler orjinal gibi.ama sikke tipi ve veya metalin parlaklığı kafa karıştırıyor.resimden tam seçilebilir. Eğer dökme tekniği ile üretiliyor sahtedir.baski tekniği ise orjinal.
Bunuda detaylı incelemek lazım. Mesela sikke nin yanına büyüteç ile bakınız taşlama izleri varsa yada döküm capaklari varsa taklit.
Fikrimi soruyorsaniz orjinal olsa bile değer kaybetmiş.kulp takılmış.sert şekilde temizlenmiş.ama altınsa her türlü değeri var.