Bu Sikke Gerçek Midir?

Meraklıkofteci1

Yeni Üye
Merhabalar üstadlar elime fotoğraftaki sikke geçti ama sahte midir gerçek midir hangi döneme aittir nedir ne değildir internetten baktım araştırdım bulamadım. Aynı sikkeden görmediğim için heralde sahte diyorum ama merak da ettiğim için işin uzmanı olan sizlere danışmak istedim.

http://i.hizliresim.com/X02Dj5.jpg

http://i.hizliresim.com/r3YmoV.jpg

yanıt veren herkese şimdiden teşekkürler

Kristof34

DogacıyıZ
Kac tane bir arada ciktigini söyle sana gercekmi degilmi söyleyeyim.

Meraklıkofteci1

Yeni Üye
Hocam bunun elime geçme hikayesini kısaca anlatayım ben size. Hurdacıdan aldığım eski kitaplar olan poşetin içinde bir mürekkep kutusundan madeni para dolu bir kutu çıktı. İçinde 1. Dünya savaşı madalyası tuğra baskılı paralar yunan harbi madalyası eski vapur jetonları tramvay jetonları (40lı yıllara ait) bir adet de bu çıktı. Baktım ettim buna benzer bir şey göremedim ya sahte ya da diğerleri gibi değersiz bir şey olarak tahmin ediyorum ama ne olduğunu çözemediğim için merak da ettim açıkçası o yüzden sizlere danışayım dedim. Kısacası bir define arayışı yaptığım ve bu kapsamda bulduğumu söyleyemem anlamam o işlerden de zaten :)

Kristof34

DogacıyıZ
Dokyonus paralari diye arat bulursun. Anlattigin gibiyse orjinaldir.

Meraklıkofteci1

Yeni Üye
Hocam yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim fakat dokyonus paraları diye aratınca google tek sonuç veriyor acaba yazım yanlışı yapmış olabilir misiniz? Ya da aratırken dikkat etmem gereken bir husus var ben mi yanlış yapıyorum

aramis39

Yeni Üye
tokyonus paraları yazarsan bulursun.

Meraklıkofteci1

Yeni Üye
Teşekkür ederim, eğer para gerçekse oldukça değerli o halde. İnternet üzerinde bir bu sitede gördüm fotoğrafını bir de topkapı sarayında olduğuna dair bilgi var yine sitede. Avuç içini dolduracak büyüklükte denilmiş o bilgi de tutuyor. Heyecan yaptım resmen. Bu benim başımı belaya sokar mı korkusu da var. Müzeye mi vermek gerekiyor prosedürü nedir ne değildir hiç bilmiyorum. Bir tanecik var sadece elimde teslim ederken suçlu konumuna falan süşmem değil mi

Kristof34

DogacıyıZ
Teşekkür ederim, eğer para gerçekse oldukça değerli o halde. İnternet üzerinde bir bu sitede gördüm fotoğrafını bir de topkapı sarayında olduğuna dair bilgi var yine sitede. Avuç içini dolduracak büyüklükte denilmiş o bilgi de tutuyor. Heyecan yaptım resmen. Bu benim başımı belaya sokar mı korkusu da var. Müzeye mi vermek gerekiyor prosedürü nedir ne değildir hiç bilmiyorum. Bir tanecik var sadece elimde teslim ederken suçlu konumuna falan süşmem değil mi
Düzgün bir hikaye ile teslim edersen sıkıntı olmaz

Meraklıkofteci1

Yeni Üye
Olduğu gibi doğruyu anlatırım işin içine yalan dolan koyarsam kesin başım belaya girer zaten korkarım öyle işten. Tahminen ne kadar eder ki bu tahmininiz vsr mı hocam?

zaz12

Bilgili Üye
Sikken güzel eğer bana vermek istersen kolleksiyona katarım iyi bir kolleksiyoncuyumdur :D

elribertador

Member
domuzlu para dedikleri bumu bizim buralarda çok meşhurdur domuzlu sikke buldular falan die