• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

bu sikke kime ait bilen var mı ustalar

tunay_5454

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm çok araştırdım fakat bulamadım kime aittir bilgisi olan yazarsa sevinirim saygılar

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Kayıtlı Kullanıcı
A.Selam.
@ıYı ustanın görmesi lazım.

sandalci14

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
mayhem ustam gorsel guzel. "atılık lahit" )) kapagi islemesi mevcut degil.hasarli araba misali..

Metehan0770

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Resimlerden gördüğüm kadarı ile söylüyorum; sahte! Topraktan kendi elinle almadıysan hiç bulşma. Hatta şöyle bir durum var, (saçma biliyorum ama), kendi döneminin sahtesi de olabilir. Çünkü işçilik kötü. Ayrıca belki çekim yapılan makinedendir ama o üstündeki sarımsı paten logar işine benziyor.

jeolog

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Ustam Bursada Helenistik donemde kurulmus bir kent olan Prusa Ad Olympum kentine ait sikkelerde "πP" simgeleri kullanilmistir. Sikkenin kime ait oldugunu bulamadim.

tunay_5454

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Resimlerden gördüğüm kadarı ile söylüyorum; sahte! Topraktan kendi elinle almadıysan hiç bulşma. Hatta şöyle bir durum var, (saçma biliyorum ama), kendi döneminin sahtesi de olabilir. Çünkü işçilik kötü. Ayrıca belki çekim yapılan makinedendir ama o üstündeki sarımsı paten logar işine benziyor.
yok üstd kendim buldum dönem sahtesiyse bir şey diyemem sikke temizlendikten snr kalan lekeler onlar ben kendim bulmadığım hiç bir şeyi bu siteye eklemem ve sahte olan bir şey için fikir alışverişinde bulunmam ilgine tşkler

tunay_5454

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam Bursada Helenistik donemde kurulmus bir kent olan Prusa Ad Olympum kentine ait sikkelerde "πP" simgeleri kullanilmistir. Sikkenin kime ait oldugunu bulamadim.
üstad çok tşk ederim ilgin alakan için varol inşallah.

Üst Alt