Bu taşlar ne anlama geliyor acaba

Engn44

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar bu resimleri cektim ama ne ifade ediyor yardım ederseniz çok sevinirim şimdiden cok teşekkür ederim..

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

kaynak

Moderatör
Moderatör
Resimleriniz görünmüyor yeniden yüklemeyi deneyiniz

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
Müslüman mezarlığımı burası? Eski mezar taşlarıdır veya çeşme.Rahatsız etme kimseyi bence.

Engn44

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yalnız bu mezerlar kuzeye bakıyor bu alan halen mezar olarak kullanılıyor o mezarlara yakın bir yerde

kaynak

Moderatör
Moderatör
Hiç hoşuma gitmeyen bir hususu burada dile getirmek istiyorum,eminimki sizlerde düşünceme katılacaksınız.
Nedir o? bir çok eski ecnebi mezarlığına devamen müslüman mezarlarının gömülmesi.
Koskoca ülkemizin muhtelif bölgelerinde yermi kalmadı!

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
Bölgede ermeni ve Rumlar yaşamış sa bir ihtimal. Değerli tespiti yapabiliyorsanız yapın. yoksa uğraşmayın. Belki eski musalla taşı ayaklarıdır.

Son düzenleme:

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Burası mezarlık ise yakın dönem dir ve mezarda bişe olmaz, ama değerli tespiti yapın bişr varsa gömüdür, içinde güzel malı olur, çok derin de olmaz, ancak ve ancak gayrimüsliminde olsa mezar ise lütfen rahatsız etmeyelim , ölüye saygı, kolay gelsin (bu hafta bire-bir aynı şekilde 2 tane tespit yaptım, mezarlığın en kenarında) mezar süsü verilmiş

Son düzenleme:

Engn44

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Düşüncelerinize saygı duyuyorum birde şu var ki müslüman mezarı olsa şimdiki usullere göre gömülmesi gerekmiyor mu? Bu mezarlar kuzey ve güney yönlerine bakıyor

Mal bulanındır

Moderatör
Moderatör
Hiç hoşuma gitmeyen bir hususu burada dile getirmek istiyorum,eminimki sizlerde düşünceme katılacaksınız.
Nedir o? bir çok eski ecnebi mezarlığına devamen müslüman mezarlarının gömülmesi.
Koskoca ülkemizin muhtelif bölgelerinde yermi kalmadı!
gunumuzde bile mukerrer mezar diye yeryok diye deh ediyorlar milleti eski mezarlarin ustune..net gercek

Engn44

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Güney ve kuzey yönlerine bakması ne ifade ediyor acaba sordum ama cevap gelmedi

kaynak

Moderatör
Moderatör
gunumuzde bile mukerrer mezar diye yeryok diye deh ediyorlar milleti eski mezarlarin ustune..net gercek
Malumunuzdur mezhep farklılığından dolayı protestan olan bir hristiyan , ortodoks olan hristiyan mezarlığına gömülmediği gibi kabulda görmüyor...

Allah yar ve yardımcıları olsun bu duruma muzdarip kalan rahmetli insanlarımıza sonuç itibari ile bilinmiyor fakat rahatsız olmaktadır.

timur964

konularim
Süper Moderatör
[MENTION=23055]Engn44[/MENTION] HOŞ GELDİNİZ

Engn44

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
HOSBULDUK [MENTION=12913]timur964[/MENTION]