Bu Zikzak Ne İşareti?

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Ustalar burda hemen üstte açık bir mağara var, altında da bu zikzak işareti var, ne anlam ifade eder,yorumunuz ne olur, kolay gelsin

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Ustam selamlar Nacizane fikrim sondan ikinci resim barizdir. İki seçenek var ya içeriden kapama kaya mezar yada yakın roma dönemi ibadet yeri mihrap tarzı önünde mum yakıp dua dilek yapılan yere benziyo

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mağrayıda görelim mağramı bakalım resimleri çoğalt bunlar yetersiz bir çok kesim izi var işçilikler güzel

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Mağaramı Mahsenmi? Açık vaziyette,ama içerisi bakir

mucit ustam bu mağara alta bir mağara ile bağlantılı arası 25-30 metre var; ben içinden tünelden geçmedim ama iki tarafını resimledim, ilk merdivenli mağaranın giriş sağ tarafı horasan ile sıvalı çok bariz, içeride çok sayıda niş var, resimlediğim kadar buyrun bakalım ustalar

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Mağara yada mahsen içi devam

burası mağara yada mahsen iç resimler devam ustalar, işçilik harika, bol niş mevcut, giriş soldaki resimde burda 2.resim olanda sanki şekil var

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Tunelle ulasilan 2 adet kapali odan var.
Birisi mezar olabilir.
Muhtemelen horasanla kapali bir kapamasi vardir tunelin.

Pscyhe

Engellendi
Fotodaki yerlerin cogu kaya mezar ve acilmis..bazi yerlerse ibadethaneymis..birseyler cikarmi dersen cok zor senden once elden gecmis buralar duvardakinyazilardan belli.neyse yapailacak tek sey cevresinde ayni sekilde yerler aramak kaldiysa tabikim

The Thing

C*
Süper Moderatör
Medeniyet işi her zaman olmuştur,buda onlardan bir tanesi.Burada açılmamış olanı bulacaksın,mağara,mahsen,oda yada mezar odasıda olabilir.
Anormal işçilik var ve bir çoğuda elden geçmiş gördüğüm kadarıyla.

Ekli dosyayı görüntüle 198741

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Medeniyet işi her zaman olmuştur,buda onlardan bir tanesi.Burada açılmamış olanı bulacaksın,mağara,mahsen,oda yada mezar odasıda olabilir.
Anormal işçilik var ve bir çoğuda elden geçmiş gördüğüm kadarıyla.

Ekli dosyayı görüntüle 198741
@The Thing ustam teşekkür ediyorum, amabu mağaramı? mahsen mi? tünel mi? bunun içinde çok sayıda niş var ve açılmış bir tane mezar ya da oda yok, burası mazarsa hani bu açılmış mağaranın sedir şeklinde setler olması gerekmezmiydi? ölüyü yere atmış olamazlar diye düşünüyorum, kafama takılanlar bunlar kolay gelsin eyvallah

The Thing

C*
Süper Moderatör
Mağara olduğu bariz,bir çok yerden geçiş verilmiş, ayin ettikleri ve ritüellerini gerçekleştirdikleri yer aynı zamanda ölüyü koyacak yerleride var.