Bugünki Çalışmam...

feverishero

Member
Kayıtlı Kullanıcı
arkadşalar mezar çalışmamızdan çıkan 2 adet çiviye benzer bişyi paylaşmak istiyorum ne olduğunu kesitremedim? ve ilgimi çeken mezardan 2 kafa tası çıktı ve bu kafa tasları mezarın ortasında 2 kenarda çıktı yani diklemesine gömülmemiş gibi bide saç telleri çıktı bol bol :) değerli yorumlarınızı bekliyorum iyi akşamlar
IMG-4275 (1).JPGIMG-4276.JPGIMG-4278.JPGIMG-4277.JPG

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Konunuz düzenlenmiştir . Acaba ölümlerine bu çivilermi sebep oldu 2 çivi 2 kişi benim fikrim bu yönde iyi forumlar.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
[MENTION=9991]mayhem[/MENTION] ustam ömrün uzun olsun ... ben söyleyecektim ki sen yazmışsın .. [MENTION=16159]feverishero[/MENTION] kardeşim eğerki mezardan insan kemikleri çıkmamışsa sadece kapa ve saçları varsa bu 2 kafa gövdesinden ayrılmış ..yani infaz edilmiş ... eğerki bu çivilerin duruşunu .. yani kafatasıyla çiviler in duruş pozisyonunuda çizimle veya resmimlemen varsa .... anlatırsan asıl amacınıda söyleyebiliriz ...ben büyük 1 ihtimalle işkence veya geç ölmelerini sağlamak amacıyla işkence aleti olarak kullanıldığını zannediyorum .... çivilerin kafatasına duruş şekli ... işlemin nasıl yapıldığı hakkında bilgi verir....

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
1 de buradaki çalışma sebebin ... işaretin neydi nasıl tespit ettin vs vs gbi çalışmalarınıda belirtirsen memnun oluruz ....

feverishero

Member
Kayıtlı Kullanıcı
toplu mezarın bulunduğu bir bölge var arkadaşlarla otururken bir anda kakıp gidelim dedik gittik şişedik bulduk mezarı açtık durum bundan ibaret

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bu mezarın ve mezarların fotosu yokmu ..köye veya herhangi1 yere yakınmı .... yeni mezarlıkmı eski mezarlıkmı ...

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
belki kısmetine daha hayırlı sonuçlara ulaşabilirsin ... biraz bilgi ve resim aktarmaya çalışırsan iyi olur..

feverishero

Member
Kayıtlı Kullanıcı
sadece kafa tası çıkmadı diğer kemiklerde çıktı ama 2 kafa tası yani iki insan oldugunu düşünürsek kemikler az çıktı çivilerin duruş şekli falan yoktu kafa tası zaten 2 parça olarak çıktı hemen yanında çıktı bu çiviler işkence ile gömülmiş biri için kapak taşı ve öyle güzel mezar hazırlanırmıki acaba buguntığımın fotosu yok ama diğer açtığım konudaki mezarla aynı mezardı IMG-3344.JPG

feverishero

Member
Kayıtlı Kullanıcı
mezarlar köye yyakın bir yerde gölün hemen üstündeki tepede

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
veya şöyle yap mezarın içine gir ... çaktığın demir çucuğu mezarın içinde 1 kaç yerden tekrar çakmaya devam et ... 2 kat mezar olabilir ... dene ...

feverishero

Member
Kayıtlı Kullanıcı
ustam malesef makinem yok çubuk kullanayı biliyorum ama şöyle birşey var mezarı kazdık dbimde kisli dediğimiz hafif taşlı değişi renkli bir toprak çıkmaya başladı ve sertte bir topraktı devamı varmıdır acaba aldatmaca olabilr dediğiniz gibi :confused: bu arada bu mezarların roma dönemine ait olduğu biliniyor böyle bir aldatmaca olabilirmi ?

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ya tekrar boşluğa düşmesi lazım ....büyük 1 ihtimalle kapak taşa denk gelmeniz lazım ...