Bulmaca gibi yer :) Ustalardan yardım bekleniyor

grom

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Herkese merhaba, bir sürü resim koyacağım ama öncelikle belirteyim biraz karışık olacak, elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım lütfen yazılarımı iyi takip edin

Bu işarete yılan ismini verelim (bana odanın yolunu gösteriyor gibi geldi ama biz yılan diyelim, 5'e de benziyor) :

Yılanın zaktan çekilmiş halleri:

Yılan işaretimizin bulunduğu büyük kaya parçası küçük kayalar üstüne oturtulmuş (tuzak!?):

Şimdi buraya kadar tamam. Bu yılanın bulunduğu yüzeye doğru önümüzü döndüğümüzde kayanın sağ yüzeyinde aynı bu şekilde, fakat farklı açıda çizilmiş bir işaret daha görüyoruz (Bu biraz belirsiz çıkmış ancak küçük bi ekrandan bakınca daha anlaşılır) :

Bu da farklı açıdan çizilmiş olan yılanımızın hemen yanındaki bi işaret (ben çöp adama benzettim) :

Şimdi gelelim kayanın tam haline :

Diğer açıdan:

Alt taraftan (İlk gösterdiğim yılan işareti tam arkada kalıyor):

Bu kaya parçasına en fazla 5 metre uzaklıkta benim göğüse benzettiğim bi kaya parçası daha var.

Havadan çekimi (Soldaki sonradan yerleştirimiş gibi, boştaydı):

ve Son olarak mekanın tam çekimi:

Bu kadar arkadaşlar, biliyorum fazla karışık ama elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. Ustalarım bana nedir ne değildir her şeyi anlatırsa sevinirim, iyi günler

Pscyhe

Engellendi
Donemin soylu yada zenginlerinin mezarlarinin oldugu bi yerdesin tahminen.ekledigin resimde M harfi ve kare isareti gordum bunlarda bize burada roma doneminden bahseder.tarihcesine bir bak bolgenin tahminen roma medeniyeti var.simdi dyilan dedigin yilan degil kabartma kare icindede sekil varmis yada oda icinde oda yada oda bulursan diger odaya gecisten bahsetmis.bir resimde kucuk bir cocuk oturuyordu o kayadan ve resmi cektigin kayadan basla incelemeye bosluk tespiti yapmaya.burdaki tek hatan sadece isaretleri cekmis olman cevresel resimleride uzak yakin olarak ekle nokta atisi yapmaya bakalim..yerin cok guzel eger senden once elden gecmemisse burasi seniihya eder.ama isciligi cok zor oncelikle bunu goze alman lazim

Pscyhe

Engellendi
Cok isaret var daha bu resimledigin alanda onlarida bi ara isaretleyip konuna eklerim sen simdilik diger resimleme olaylarini yap diger isaretlerin cozumunede bakar yardimci oluruz

grom

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkür ederim ustam..

grom

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yok mu başka fikri olan?

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@grom
dolmen mezar tipi

yılan sadece risk,
tuzak olduğunu temsil eder
koridorlu, tek odalı bir yapı

öncelikle girişi çubuk yöntemi ile bulmalısınız
her zaman emniyet, çünkü çok riskli

selametle

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Yeni fotoğraf getireydin bari ustam. Bu fotoğraflara söylenecek söylenmiş zaten.

Sevgiler.

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Bu konu ilk açıldığından beri ,resimleri görünce yine aynı şey oldu.Buraları bi kontrol edin.Taşlar özenle dizilmiş ve bir yapı var orda .Asıl mezar zemin altında olsa bile kıyısında köşesinde saklama yerleri olabilir .

Ekli dosyalar

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı

• ustam, yukarıdaki resme iyi bak, ilk yapman gereken sol yerdeki o iki daire tipi taşların altında boşluk bakmak olmalı
    ikinci taşın ön kısmı, bize yakın olan yerdeki, tabandaki kare çizimi ve çevresinde boşluk bakmak olmalı. duruma göre seni yönlendiririz.
    selametle

S:W:A:T

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Yeriniz müsaitse traktörü çağırın çalışsın orda . Sizi çok fazla uğraştır. Allah yardımcınız olsun. Hayırlı formlar