@BulursamKader25 hocam yardım

Esperado

Member
BulursamKader25 ustam çubuk eğitiminde belirttiğiniz
A. 1cm kalınlığında aleminyum çubuk
B. Gümüş çubuk sağındaki de mıknatıs olacak Demişsiniz şimdi hep aleminyum hemde gümüş çubuk mu alacağım ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz ustam YaralıYüz Aliömer

Son düzenleme:

YaralıYüz

Aktif Üye
BulursamKader25 ustam çubuk eğitiminde belirttiğiniz
A. 1cm kalınlığında aleminyum çubuk
B. Gümüş çubuk sağındaki de mıknatıs olacak Demişsiniz şimdi hep aleminyum hemde gümüş çubuk mu alacağım ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz ustam YaralıYüz Aliömer
Selamlar ,detaylı bilgileri değerli ustalarımız konularda belirtti.2 çubuk da olması lazım ki tespit sonrası netleştirmede her ikisinde de faydalanasın.

Esperado

Member
Gümüş çubuk aldım rulman aldım fakat gümüş boru bulamadım varmıdır acaba ? Bulamayınca aleminyum boru aldım iş görür mü aleminyum sap çubuklar gümüş ve gümüş karışım %30 karışım mış sıkıntı olur mu acaba ?

Son düzenleme:

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Gümüş çubuk aldım rulman aldım fakat gümüş boru bulamadım varmıdır acaba ? Bulamayınca aleminyum boru aldım iş görür mü aleminyum sap çubuklar gümüş ve gümüş karışım %30 karışım mış sıkıntı olur mu acaba ?
Ustam gümüş çubuğu sade kulanın. Rulman yada başka bir şey kullanmayın. BulursamKader25 ustamızın açmış olduğu konuları teferruatlı okursanız bütün sorularınıza cevap bulabilirsiniz

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Selamun Aleykum Kardasim,
Yogunluktan her zaman siteye giremiyorum bu gunlerde.
Kiymetli ustalarimiz sorulariniza cevap yazmislar.
Kundak icin rulman vs. Kullanma.
Keceli kalem
Tukenmez Kalem
Plastikten bayrak diregi vb.
Seylerden keserek kendine kundak yap.
Konularimizin icinde resimlerde var.
Sana bir fikir verebilir.

Cubuklarin tamam olunca;
Cevrende cubuk ustasi varsa
Cubuk tutusunu ve yuruyusunu kontrol ettir,
İyi olur. Yoksa da videolardan bakarsin, sana bir fikir verir insallah.

Cubuklar tamam olunca resimlerini buraya at
Gozumuz bir gorsun onlari insallah.

Allah cc kolayliklar ihsan eylesin sana.
Amin.

Esperado

Member
BulursamKader25 abim siz ne güzel insanlarsınız hiçbir şey talep etmeden biz gibi acemi insanlara yardım ediyorsunuz Allah sizi başımızdan eksik etmesin Allah sizden razı olsun pazartesi çubukları yaparım atarım abim

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
BulursamKader25 abim siz ne güzel insanlarsınız hiçbir şey talep etmeden biz gibi acemi insanlara yardım ediyorsunuz Allah sizi başımızdan eksik etmesin Allah sizden razı olsun pazartesi çubukları yaparım atarım abim
Bizede birileri yardim etti bu gunlere geldik.
Bu isler boyle. Yarunda sizler birilerine yardim edeceksiniz insallah. Cark boyle donup gidecek.
Allah cc cumlemizden razi olsun. Amin.

Esperado

Member
Bu sayfa bana çok şey kattı birşey bulamadım bile siz gibi insanlarla tanışmak bile yeter bana

Esperado

Member
Benim bu çubukları kaç cm ye kaç cm bükmem gerek ve 90 derece dik bir açı mı olması lazım radüslü olsa olur mu

Tb880

Member
Arkadaşlar ben prinç kullanıyorum geçenler de bir boşluk çizdim eni 1.5 boyu 3 derinlik 1 verdi 1.50 açtık boşluk yok üstüne 1.5 çubuk sapladık sonuna kadar gitti. Acaba nerede hata yaptık.

Bir de bana sadece boşluğa giden çubuk olacak bunu nasıl yapabilirim

Esteban74

Editör
Arkadaşlar ben prinç kullanıyorum geçenler de bir boşluk çizdim eni 1.5 boyu 3 derinlik 1 verdi 1.50 açtık boşluk yok üstüne 1.5 çubuk sapladık sonuna kadar gitti. Acaba nerede hata yaptık.

Bir de bana sadece boşluğa giden çubuk olacak bunu nasıl yapabilirim
Merhaba BulursamKader25 Ustamın
Aliömer ustanın ve ismini sayamadığım diğer ustalarımın çubuklar üzerine açmış oldukları bütün konuları en ince detayına kadar okumanızı tavsiye ederim. Gerekli bütün bilgiler bu konularda var.
Saygılarımla ve Selametle