BulursamKader25 Ustam ve diğer ustalarım yardım! yamaçda derinlik ölçümü.

husel

Member
kilise11111.jpg
Net derinlik tespiti için neler yapmam lazım. farklı tespit sistemi varmı?

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 197340
Net derinlik tespiti için neler yapmam lazım. farklı tespit sistemi varmı?
odalardan aldığın boğluğun genişliğini yazmamışsın bu çok önemli bide bukadar oda olacağını sanmam bu tepe taşlık bi tepemi bir çok bilgi vermen gerekli oda genişlikleri en düşük 5 metreden başlamalı bu konu çok önemli

husel

Member
ustam burası büyük bir yer daha bir sürü oda ve tünel tespiti var. sadece bu yamca düşenlerin metrajı zorladı beni. odalar 2*2 - 3*3 - 5*3 doğu yamacındakiler 4*4 gibi daha az değil burası taşlık kayalık bir alan değil. sadece zirve noktası harman yeri gibi düz eski bina temel kalıntıları var ormanlık dut agaçları ve kızılcık (Kiren) ağaçları boldur.

poseidon2023

Uzman
bu tespitin bayır yukarı cukarkenmi düzluk dedigin yerdemi odalar eksik

husel

Member
poseidon ustam daha cok odalar var düzlük de de güney yamaç da da tüneller de var ama benim merak ettiğim konu düzlükden yamaç aşağı inerken aldığım oda ölçüleri hepsi 5 metrede ama birbirlerini görmüyor. güney yamaç daki oda da ha büyük salon mudur nedir bilemem detaylı incelemedim arada duvar varmı diye ölçüsü 8*7 otarafdaki odalar büyük 4*4 gibi

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ustam burası büyük bir yer daha bir sürü oda ve tünel tespiti var. sadece bu yamca düşenlerin metrajı zorladı beni. odalar 2*2 - 3*3 - 5*3 doğu yamacındakiler 4*4 gibi daha az değil burası taşlık kayalık bir alan değil. sadece zirve noktası harman yeri gibi düz eski bina temel kalıntıları var ormanlık dut agaçları ve kızılcık (Kiren) ağaçları boldur.
bence oda ebatları az bu ebatlara göre mezar olma olsılığı daha ağır basar gibime geliyor ama yinede
ustam bu işlerde daha tecrübeli bi baksın BulursamKader25

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardasim,
Konunu yeni gordum.
Cepten net goremiyorum.
Yarin insallah pc den inceler sana dinus yaparim.
Siz bu arada;
Yamaclarda derinlik tespiti isimli bir konu acmistik, o konuyuda gozden geciriniz insallah.

husel

Member
teşekkürederim ustam.

H. Y. Ş

Member
Yamaçta en sağlıklı sonuç, aşağı veya yukarı doğru değil, yanlamasına kablo ile almak olur. Siz nasıl derinlik alıyorsunuz, kablo vs kullanıyor musunuz? Ve bu konuda açılmış olan sitedeki konu size çok yardımcı olacaktır

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
giriş olabilir..

husel

Member
evet yanlamasına kablo ile de alıyorum sonuç aynı.:20:

Turko

Uzman
Kullanım amaçlı su depoları dır muhtemel yakınlarda ufak su öbeği yada havzası olan çeşme varsa yada kuyu dediklerimi destekler.