Bunlar hepsi ayni yerde ustalar...

Efendi51

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ilk resmin üzerinde kanal var ustalar, 2. resimde de farklı şeyler var, 3. resimde yapma geldi bana, ordada kanallar var ortası delik, üstündeki açık yer kasa olabilir, alttaki düzlüktede taş kesilmiş yerler mevcut

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Efendi51

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
resimleri çizmeye çalıştım

çidiğim yerler daha iyi fikir verebilir ustalar

Ekli dosyalar

28karayel28

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Açılmış mezarlar var güzel resimleriniz ile açılmamış olanları bulmaya çalışalım

Efendi51

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=14077]kazama[/MENTION] uustam bunda ne olabilir sizin tecrübeniz ne der, teşekkürler hepinize hayırlı geceler

kazama

Süper Moderatör
Süper Moderatör
2. Resimdeki kayalığın saplı olduğu tepenin görüntüsü lazım ,çevresini uzaktan gormek gerekir.
Sonuncu resmin olduğu bölüm biraz uzak kalmış ,orası araştırılabilir ve oranın yamaca düşen yüzeyleri görmek gerekir.Dusuncem tepenin içinde çok sıkı ve zorlu inşa sürecinde kral mezarı ve çevresi eş dost akraba .Ordan taşta kesilmiş olabilir.
Çeşme nerde burda ?
Geçmişini arastirdinmi ?

Efendi51

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Açılmış mezarlar var güzel resimleriniz ile açılmamış olanları bulmaya çalışalım
[MENTION=18238]28karayel28[/MENTION] ustam burda 2 yada 3 tane mezar olmali küçük bir yer açık o da kasa olabilir, burda her yer mezar ustam teşekkürler ilgi nize hayırlısı olsun inşallah

Efendi51

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2. Resimdeki kayalığın saplı olduğu tepenin görüntüsü lazım ,çevresini uzaktan gormek gerekir.
Sonuncu resmin olduğu bölüm biraz uzak kalmış ,orası araştırılabilir ve oranın yamaca düşen yüzeyleri görmek gerekir.Dusuncem tepenin içinde çok sıkı ve zorlu inşa sürecinde kral mezarı ve çevresi eş dost akraba .Ordan taşta kesilmiş olabilir.
Çeşme nerde burda ?
Geçmişini arastirdinmi ?
[MENTION=14077]kazama[/MENTION] ustam alttan giden yolun devamında 50 metre ilerde bunlar var, fil mi? dinazor mu? önünde birde aslan var sanki

Ekli dosyalar

kazama

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Merdiven çıkıyor ordan yanlış görmüyorsam .Biraz daha araştırma yapman ve bol bol resim cekmen taraftarıyim .
Bol şans dilerim size .

Efendi51

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merdiven çıkıyor ordan yanlış görmüyorsam .Biraz daha araştırma yapman ve bol bol resim cekmen taraftarıyim .
Bol şans dilerim size .
büyük taş nedir hangi hayvan, ne anlamifade eder, inan ki oruç idim, çok susadım hava da çok sıcaktı, uzaktan zoomlayıp resim çektim eyvallah abim

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
ilk resim de kapama gibi duran yere dikkat kardeşim, kayanın rengi bile farklı duruyor, birde en son resimdeki çevreyi fotola bakalım rast gele inşallah

Efendi51

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=14077]kazama[/MENTION] ustam çeşme hemen altında buraya uzaklığı, 20-25 metre ancak var alttaki yolun aşağısında ırmak ırmağın hemen üstünde de çeşme var, 1960 larda yapılmış bir çeşme var, öncesi de kaynak hala aktığına göre öncesinde de varmış demektir üstadım

28karayel28

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
2018-06-12 09.38.10.jpgdaire içine aldığım yerin resimlerini çekin işaretmi, kasamı bakalım 2018-06-12 09.39.22.jpgBurasının ve çevresinin resimleri hayvana benzettiğin taşın baktığı alan ve ön tarafı kanal var sanki değişık açılardan resimleri

Son düzenleme:

The Thing

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yukarısı nereye gidiyor?
Kaya farklı bir figür,yakından incelenmeli.
Bu alanda varsa açılmamış mezar bulunmalı.

CIMG0041.jpg

Efendi51

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=15876]The Thing[/MENTION] [MENTION=18238]28karayel28[/MENTION] ustalar burası dere vadisi burdan 2 km. yukarda toplu açılmış kaya mezarları var, burda da nadiren böyle şeyler var, detaylı söylediklerinizi en kısa zamanda araştıracam inşallah, hepinize teşekkürler