Bunlar ne?

Posedion788

Yeni Üye
Iyi ustam soldaki sagdaki cisme gore daha Hafif ilk foto da yazı var diger yuzundede resim var fakat net belli olmuyor sağdaki ise resim falan bisey gozukmuyor yuzeyi duz gorunuyor acaba yorumunuz nadir??

Ekli dosyalar

bynemo

Member
Selam Aleykum, ben de bu sikkeleri soracağım. Sahte mi gerçek mi? Ne sikkesi bizans? Roma? Birtanesi arap sikkesi gibi. Ne madenidir bunlar maddi büyük bir değeri olmadığını düşünüyorum. Yoksa elden satmazlar herhalde. Koleksiyon olarak saklaninca bir zararı olmaz değil mi?

Ekli dosyalar

gülbahçeli

Editör
elindekiler gerçek görünüyor birincisi gümüş olabilir diyerleri bakır ve bronz elinde tutarsan yakalanınca tarihi eser niteliğinde olduğu için işlem yaparlar kolleksiyoner belgen varsa o başka yoksa sakla bulunmasın;)

bynemo

Member
elindekiler gerçek görünüyor birincisi gümüş olabilir diyerleri bakır ve bronz elinde tutarsan yakalanınca tarihi eser niteliğinde olduğu için işlem yaparlar kolleksiyoner belgen varsa o başka yoksa sakla bulunmasın;)
Sağol kardesim o.zaman.kaldirlaim.2-3 sikke icin basimiza is açmayalım. Herkeste var amainternete bakinca. Sadece altın olanalr değerli tehlikeli diye biliyorum

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
roma valentianus follis ve beyli mangırı. @gülbahçeli ustamın dediği gibi hepsi orjinal. yurdumuzda bunlar taşınır kültür varlığı olarak geçiyor.bu yüzden alımı,satımı,taşınması ve bulundurması yasal değil.ama en yakın müzeye gidip koleksiyoner belgesi alısanız sorun olmaz

bynemo

Member
roma valentianus follis ve beyli mangırı. @gülbahçeli ustamın dediği gibi hepsi orjinal. yurdumuzda bunlar taşınır kültür varlığı olarak geçiyor.bu yüzden alımı,satımı,taşınması ve bulundurması yasal değil.ama en yakın müzeye gidip koleksiyoner belgesi alısanız sorun olmaz
Teşekkürler, birkaç sikke icin verirler mi? Bunlar dan hep satanlari.görüyorum para eden sikke değiller analdigim.rus sitelerin de baya ucuza konmuş tabi onlar gercek mi bilmem. Bunlar peki farkki dönem değil mi birisi arapça yazili olana emevi sikkesi demisti. Diğerleri belli.de o arapça olani merak.ettim. Müze koleksiyiner belgesi verirse cok güzel saklamak istiyorum..