Bunlar nedir ne için kullanılır

Bafra55

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar bölge trakya tarafı 1.5 metre çalışma sonrası cıktı bular sizce ne bunlar veya ne için kullanilirdownload_20180105_131754.jpg

mucit

Super Moderator
Süper Moderatör
çok küçük ise süs eşyası takı için kullanılmıştır bu tip resim atarken ebatını ve boyutunu belirtin

Wise99

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yasanti ve mezarlik alandan cikan bu gibi seyler takı esyalari olarak kullanılmıştır hayvanlarda da kullanilirdi örnek atların baş kısmında süsleme olarak ebat olarak bnde 2 cm cap oluyor bizans mezarligindan cikiyor bnm bölgede arastirmalari genislet kardes

Bafra55

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar mezardan çıkmadı mezarlık alan 100 150 metre yukarda tabi mezar dediğim kiral mezarları var kaya bu nun cıktı yer yaşantı alanı da bu malzemenin cıktı yerin az ilerisinde duvar var varmış yıkılmış tabi tastan gene 100 150 mtre uzunlu var duvarın ozaman ki kase kırıkları falan büyük biyer mis 1.5 mtre sonra büyük bi taş cıktı biraktim bu yerde tabi o bahsettim duvarın içinde taş yığını vardı ordan cikti

Pscyhe

Engellendi
Ebatlari buyukse kullanum amacli yapilmistir eger kucukse taki malzemesi olabilir..tahminen kucuk parcalar bunlar taki malzemesi olma ihtimali cok fazla..ortalama 1.5 mt islem yapmissiniz tahminen bi fakir fukara mezarina denk gelmissiniz bunlar cikmis

Bafra55

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Mezar değil usta bi evmi dir nedir bilmem de kase kırıklarida cıktı

Bafra55

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ordaki acılan mezarların fotosu vardı ama telefon gidince hepsi gitti bitane var oda gittim arkadaştan aldım oda içinden çekim atim onu bakin

Bafra55

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Screenshot_2016-12-08-09-07-55.png bu bahsettim kiral mezarı iki odalı bunu gösteren sol ayak ii 10 metre ilerde kare 10 metre asa da kapının üstünde ikitane yuvarlak oyma 15 cm vardır genişlik leri 4 merdivenle kapıya iniyorsun tabi merdivenler ve kapı toprakla kapalıymış giriyon bir merdiven iniyonortada kiralin mezarı yanlarda sedir ve ıkinci oda adamlar işaret ve karot ve bu kalan tek fotoğraf bu o arka taraf ikinci oda birazdaha delmişler öle biçimsiz duruyor mezarın yanlarında sedir var

Bafra55

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
O benim çalıştım yer ya kilise yada büyük bir ev artık başka biseymi bilmiyorum