Bunlar oymamıdır yoksa dogal oluşum mu

definecik

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
İlk resimin oyma oldugu belli ama sanki yag yada benzeri bir şey cıkartmak için yapımış gibi geldi bana ama digerlerini anlayamadım. Hepsi genişce bir kaya zemin üzerinde zeminin bittigi yerde daha başka yerlerde varmış gibi geldi ama toprak kapatmış. Ve hemen yanında tahminen ocak olarak kullanılmış bir yer varmış U şeklinde ama kırmışlar üzerine taş yığmışlar. alt kısımda bir delik gibi bir şey buldum hem üzerini kapatmış birileri hemde içine taş sokmuş birazda toprakla kapanmış. az eşeledim ama daha gidiyor gibiydi oymamı yoksa oluşum mu bilemedim.,

17.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

18.jpg

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
İlk resim, kullanim amacli.
Digerleri dogal.
Son resim iscilikli. Biraz gerisinden resim cektiysen etrafini gormek lazim.

Resimlemeleri iyi yapmaniz lazim, 5 cepheden yakin uzak manzara.
İsaretlerde olcu almiyorsunuz.
İsaretlerde yon yazmiyorsunuz. Kuzey tarafina bir sey koyun cakmak gibi. Deyin cakmak tarafi kuzey.

Sonra hem kendinizi hemde bizi tirmalattiriyorsunuz :))))

Birde cukura koydugun murc, balyoza dayanmaz.
2 vurusta kirilir. Murc capi en az 5 cm. Olacak ve dovme olacak. İsin baslagicinda yolda kalirsiniz. Kendinize ozel bir murc ve tutacak yaptirin.

Kolay Gelsin.

Son düzenleme:

definecik

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Haklısın ustam elimden geldigi kadar dikkat etmeye calışıyorum yön belirtme konusundaki tavsiyelerinizi bundan sonraki ressimlerde dikkate alacagım
Bu fotograf deligin dısından. Dogal ise ugraşmayayım diye fazla cekmemişim bunu ama degerlendirmek gerekli derseniz yeniden fotograflama yapabilirim.
15.jpg

Burda deligin yerini işaretledim.
155.jpg

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Deligin ici karanliik buradan goremiyorum.
Sayet ici dis capindan daha genisse ugrasma. Lapyadir. Veya acilmus kumbaradir.
Mezar sunusu degildir yani.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Emarelerin oldugu kayanin dort ceohesinden toorakla birlesen yerden resimleyebilirmisiniz. Bulursamkader ustama katiliyorum acilmis yerde var. Yinede resimlemenizi yaparsanuz kafamizda bir soru isareti kalmaz varsadabir giris umarim yakalariz. Ayrica cevrede kayalardan yigma olan yerleri ve isaretli kayanin yamac tarafi varsa assagiya dogru oralarinda resimlerini ekleyebilirseniz guzel olur. Saglicakla kal kardesim

definecik

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Deligin ici karanliik buradan goremiyorum.
Sayet ici dis capindan daha genisse ugrasma. Lapyadir. Veya acilmus kumbaradir.
Mezar sunusu degildir yani.
BulursamKader25 Ustam deligin girişi yaklaşık 15 cm capında ama içerisi genişleyen bir yapıda yaklaşık 30 yada 40 cm falan ama dibinde hala toprak vardı eşeleyemedim ve makina olmayınca acaba boşamı uğraşıyorum diyerek boşladım önce resimleyip sizlere sorayım istedim

fatih7979

Süper Moderatör
Süper Moderatör
BulursamKader25 Ustam deligin girişi yaklaşık 15 cm capında ama içerisi genişleyen bir yapıda yaklaşık 30 yada 40 cm falan ama dibinde hala toprak vardı eşeleyemedim ve makina olmayınca acaba boşamı uğraşıyorum diyerek boşladım önce resimleyip sizlere sorayım istedim
oarayı bosver işi bitmiş etrafı resımle yaşam alanı muhtemel vardır bıseyler

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bu kayanın atında boşluk bakıp yeri açabilirsiniz.

palaks

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
kayaç yapı kaya mezarı için çok uygun çubukla dolaş girişi bulursun kaya mezarların var doğal değil

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=8616]tatar26[/MENTION] ustamla aynı fikirdeyim bu kayanın altında olmalı odalar