Bunlardan Hangisini Tavsiye Edersiniz.

Beyaz Kaplan

Member
Merhaba ustalarım,

Aşağıda benim küçük bütçeme göre (1200 lira civarı) bulduğum dedektörler yer alıyor bunlardan hangisini tavsiye ederdiniz. Tek tek için kullanıcam mümkün olan en iyi derinlik ve en iyi ayrım artık ne kadar hangisi ile olursa onu seçicem. Define Dedektörleri & Dedektör Kullanım Teknikleri başlığı altında belirttiğim dedektör markalarını yazarak arattım whites için bulduğum birkaç ufak tavsiye dışında diğerleri için dişe değer birşey bulamadım. Tavsiyelerinizi, yorumlarınızı bekliyorum. Vakit ayırdığınız için teşekkürler ve Allah razı olsun :) @Hostia @28karayel28 @odin @saftilki @Turko @_Mithra_ @dadas_25 @kabakburgiba @Mal bulanındır @mucit @eski @Şirvan @hititli @MendereS @kaan5557 timur964 Sedegor

- COMPAS SCANNER PRO
- COMPAS COIN PRO 2
- MINELAB X TERRA 305
- MINELAB X TERRA 505
- MINELAB ADVANTAGE
- FISHER CZ70
- FISHER CZ5
- WHITES XLT
- WHITES MXT

Son düzenleme:

Turko

Uzman
Whites serisinde demir madenin içine sıkışmış altın parçası bulduklarını duydum genelde fena değil cihazları.

sef_er

Operatör
Degerli ustalar yorumlarinizi bekliyoruz Pes, ıYı ustalar buyrun bekliyoruz

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
sef_er ustam hürmetler.herkese selamlar.
konu sahibi arkadaş depar dedektöre yada nokta&makro dedektöre danışması en sağlıklı olanıdır derim.
illaki acizane fikrim derseniz;madem 1200tl bütce var minelab go find.

sef_er

Operatör
ıYı ustad konu sahibini es gecelim, en iyisi minilab 5000 mi, fiyat kalite olarak baksak, sence en ideali hangisi, yani mumkun degilmi iyi cihaz uygun fiyat, zor sordugumun farkindayim cevaplarsan sevinirim

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
sef_er ustam minelap gpx5000 güzel çok güzel bir dedektör.ama fiyatıda bir o kadar güzel.vlf dedektör değil pulse.altın madenine duyarlı ,derin ama ayırımı zayıf profesyonellere hitap eden cihaz.
bence vlf dedektör tektekcilerin vazgecilmezi

sef_er

Operatör
ıYı tamam ama yillarca aranmış yerler var, derinlik elzem, ah usta su mesleki sirlar varya

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
aynen ustam. 1-2cm fark çok büyük işler başarabiliyor.bizim burada sadece 5metrekare alanda 2015 yılından sonra 500 adete yakın elektrum topladılar.çok güzel sikke attı.2015 öncesi teknolojide 8-10 adet anca toplanmıştı.
valla bir abimiz var "bahceyi satçam minelap gpx 7000 alacam"diyor:D

Beyaz Kaplan

Member
@iyi ustam ben bir dedektörcü arkadaş ile görüştüm bana önerdiği ve gösterdiği makineler bunlardı ben yine onunla devam etmek, onun üzerinden yürümek istiyorum bilgilendirmen için teşekkürler. Akıl akıldan üstündür diyerek buradaki ustalara da danışmak istedim.

sef_er

Operatör
ıYı ustam elektrum ha, onlar oldukcu fiyatlı degilmi onlar, vallahi bu dedigin beni sok etti, o cihaz araba fiyati degilmi, demekki cok fark atiyor, minelab gumusu görmüyordu, duzeldimi ustam