Bunların bir değeri varmıdırr??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gülbahçeli

Editör
elbet değeri vardır yalnız değeri şudur diyemem tr de alım ve satımı yasak biliyorsun uluslar arası müzayede sitelerine bak araştır tanıdığın bir kollessiyoner ci varsa ona verebilirsin yada müzeye verebilirsin

akıltopağı

Operatör
Hatrı sayılır bir değeri yok tur,. Bi dahaki sefere bol şans.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Okty

Yeni Üye
Teşekkür ederim bilgiler için

Mustafakin

Member
Güzel kardeşim Allah cc sana daha güzellerini nasip etsin inşallah ama bence müzeden şaşma ne bulduysan hem vatanında kalsın hem de vatandaşlar müzelerde görebilsin sende göğüsünü gere gere bunu ben buldum diyebil herkese bazen manevi değeri maddi değerinden daha büyük oluyo 😊

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bulduğunuz eserleri,bulduktan sonra en geç 3 gün içerisinde müzeye ve veya bulunduğunuz yerin en yüksek mülki amirine teslim ediniz.
Teslim esnasında muhahhak teslim edildiğine dair resmi evrak almayı unutmayınız.
Devlet vatandaşını tuzağa düşürmez. Düşürme gereğide duymaz.(İllegal yoldan satıcılar fiyatta anlaşamadığınızda sizi ihbar edebilir.)
müzeler ederini belirleyip ödemesini yapar.(süreç uzun olabilir.)Bu eder belirlemede kurul toplanır ve gerçek değeri belirlenir.3 liralık mala 1 lira denmez. Elinizdeki malı çarpma gaspetme dolandırma olmaz.Ve kesinlikle sizi takibe alma araştırma gibi olaylar olmaz. Müze size nerden bulduğunuzu sormaz sorguya çekmez çekemez görevi değildir.
Sitemizde define işaretleri paylaşıldığı gibi, buluntuları da paylaşıp bilgi edinebilirsiniz. Herhangibi sakınca yoktur. Tereddüt eden müzeye teslim ettikten sonrada görsel paylaşabilir.
Fakat sitemizde alım satım için zemin ve buluntunun piyasası için paha biçme olmaz.
Fikir edinmek için yurt dışındaki sitelerden örnekler paylaşılır.

Mustafakin

Member
Bulduğunuz eserleri,bulduktan sonra en geç 3 gün içerisinde müzeye ve veya bulunduğunuz yerin en yüksek mülki amirine teslim ediniz.
Teslim esnasında muhahhak teslim edildiğine dair resmi evrak almayı unutmayınız.
Devlet vatandaşını tuzağa düşürmez. Düşürme gereğide duymaz.(İllegal yoldan satıcılar fiyatta anlaşamadığınızda sizi ihbar edebilir.)
müzeler ederini belirleyip ödemesini yapar.(süreç uzun olabilir.)Bu eder belirlemede kurul toplanır ve gerçek değeri belirlenir.3 liralık mala 1 lira denmez. Elinizdeki malı çarpma gaspetme dolandırma olmaz.Ve kesinlikle sizi takibe alma araştırma gibi olaylar olmaz. Müze size nerden bulduğunuzu sormaz sorguya çekmez çekemez görevi değildir.
Sitemizde define işaretleri paylaşıldığı gibi, buluntuları da paylaşıp bilgi edinebilirsiniz. Herhangibi sakınca yoktur. Tereddüt eden müzeye teslim ettikten sonrada görsel paylaşabilir.
Fakat sitemizde alım satım için zemin ve buluntunun piyasası için paha biçme olmaz.
Fikir edinmek için yurt dışındaki sitelerden örnekler paylaşılır.
Ellerinize sağlık buluntuların yegane yeri müzelerdir

The Thing

C*
Süper Moderatör
Ok.
@ıYı ustanın yorumu kafidir,
uzatmanın manası yok.

Okty

Yeni Üye
Bu yorumları kaldiriyorsansiz ben yazmadan önce o arkadaşın yazdığı şeyleride kaldirmaliydiniz.öyle bi üslup varmı ya yok burda milleti yakalatacakmisim?

Moderatör tarafında düzenlendi:

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Konu farklı tartışmalara kaydığı için kitlenmişti.
Saygılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...