• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Bunu da siz değerlendirin

uFuK

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ben selcuklu diye tahmin ettim hocam

uFuK

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Gaznelilerinde bu tür paralari var

uFuK

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Okulda ingilizce ogretene kadar arapça ogretselerdi bu dünyamızı değil ahiretimizi kazanirdik al iste örnek paraya bile bakıyoruz ne yazıyor diye

HİTİTLİ

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Okulda ingilizce ogretene kadar arapça ogretselerdi bu dünyamızı değil ahiretimizi kazanirdik al iste örnek paraya bile bakıyoruz ne yazıyor diye
.))) Arapça biliyorum ben ama para kondüsyonu bozuk ve tabi para baskılarıda bozuk yani okumak mümkün olmuyor kolay kolay.
Sadece arapçayla öte taraf tamamsa yırttım ben biraz .)))

uFuK

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam kuran için dedim yanlış anlaşılmasın açmak istemedim

Blackjest

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ikıncı resimde yüzde 90 kelimei tevhid yazıyor, yalnız son (allah) lafzı eksik orası okunmuyo en alt kısmıyani, bence paradan ziyade,mühür olabilir, el yazımı kıtapların kapaklarına yada onsozune vurulmak için olabılır mesela.

zorluefe

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ikıncı resimde yüzde 90 kelimei tevhid yazıyor, yalnız son (allah) lafzı eksik orası okunmuyo en alt kısmıyani, bence paradan ziyade,mühür olabilir, el yazımı kıtapların kapaklarına yada onsozune vurulmak için olabılır mesela.
arkadaşlar eski arapça biraz daha farklı haatta arapça değilde eski yazı deniz bazen,, kuran diliyle yazılmamıştır, kısaltmaları vardır esresi ötresi şeddesi eksik arapçayı okumak kuran okumaya benzemez onunda kendine has özel kriterleri var bir arkadaşım gitmişti kursuna konyada oradan biliyorum