Bunun ne oldugunu bana biri soyleyebilir mi rica etsem?

Nymxi

Yeni Üye
Arkadaslar bi kac zamandir bu siteyi takip ediyorum hatiri sayilir yabana atilmayacak bilgiye sahip kalender insanlar var hepinize saygilarimi sunuyorum. Sormak istedigim birsey var Bugun toprakta buldugum birkac parca altina benzeyen parca buldum. 2mm genisliginde cok ince hatta ucan yaprak ve yapraklar seklinde. Tek yaprak seklindede olanlar var bi kac yaprak birlesik olanda. Tek yapragi 2 parmagim arasinda sıkınca toz oluyor ama sari gitmiyor elimden bayagi bi. Atese tuttugumda kizarma mevcut bi metal tarzinda bozulma olmadi ama rengi degisti biraz. Altin agir olmasi lazim ama hic boyle bisey gormedigim icin ne kadar hafif oldugunu kestiremiyorum. Son olarakta kuyumcuya goturdum ben bunu mihenk tasinin uzerinde altin suyu sureyim dedi rengi degisir eger degilse dedi ama 3 farkli siseden su doktu 3 farkli taneye oyle gozle gorulur bi degisimde olmadi. Bana yardimci olursaniz cok sevinirim.

TANRIDAGI

Engellendi
arkadasim materyalleri koyu bir zemin uzerinde cekermisin

Nymxi

Yeni Üye
Küçük gözükenler yaprak şeklinde diğer büyük gözüken 1tanesi ve diğeri bir kaç katman yaprağın birleşimi gibi düşünün hocam.

Son düzenleme:

jeolog

Co Admin
Co Admin
Bu tanelerin ne olduğu fotolardan tam anlaşılmıyor. Bunlar miktar olarak bu kadar mı çıktı, boyutsal olarak ta bu büyüklükteler mi?
Eğer akarsu(dere vs.) yatağı veya yatağına yakın bir yerden bulduysan taşınan mineral kırıntılarının birikmeye başlamasıdır. Mıknatısa tepki vermiyorsa demir alaşımı değildir. Sarımsı ise bir çok mineral olabilir. Altın bu şekilde dağılmaz leke bırakmaz.