• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Burası benim için önemli?? Ne kapağı??

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=14077]kazama[/MENTION] [MENTION=9991]mayhem[/MENTION] [MENTION=15598]Koray Kor[/MENTION] [MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] [MENTION=1208]epy[/MENTION] [MENTION=22133]R00T[/MENTION] [MENTION=12713]Turko[/MENTION] [MENTION=4952]kabakburgiba[/MENTION] [MENTION=13]MendereS[/MENTION] [MENTION=12913]timur964[/MENTION] [MENTION=15876]The Thing[/MENTION] [MENTION=8616]tatar26[/MENTION] [MENTION=7906]nik[/MENTION] [MENTION=12326]jeolog[/MENTION] @ragip [MENTION=15329]Mirkut[/MENTION] [MENTION=19565]Mal bulanındır[/MENTION] [MENTION=18742]Keskingöz[/MENTION] [MENTION=11831]Mhmt82[/MENTION] , ............. Arkadaşlar ustalarım,tecrübeleriniz burada yapılan çalışma neyi gösteriyor?

Burada yeni yapılan çalışma hangi amaçla yapılmış?? Kapaklar mezar kapağımı??, oda tünel giriş kapağımı??

Nasıl bir sistemle bakmış olabilir acaba...burası açılmadan çubuk la baktım diye hatırlıyorum.. Başka bir alana yoğunlaştım, Geçirdiğim bir kazadan çalışmalara ara verdim
Bu gün gittiğimde kare şeklinde dört bölmeye ayrılmış horosan şeklinde kapak, ve özenle yapılmış küp parçaları, açılan yer 1,20 cm var genişlik derinlik 50 cm

Ekli dosyalar

epy

Super Moderator
Süper Moderatör
Mezar oluşumu adına açılan çukur duvarlarında olabilecek kesimli kare taşların dikkatlice dayanma izlerini arayın.(kaldıysa az bir nokta bile fikir verebilir.).toprak perdahlı ve liken oluşumsuz yüzeyler zeminaltı taşlarıdır.belli ebatlarda yontulu kare kesimlerin bindirilmesi ile zemine yakın açılmış işçilikli bir mezar sanırım.horasan kullanımı mevcut.pişmiş seramikler güzel görünüyor.ikinci foto solda kırık vazo altı görünümlü seramik iç tabanındaki(varsa) toprağı bi inceleyin.gidenlerle alakalı bir iz kalmışmı.(ben de çok mu ince düşünüyorum ne.)(tarih aşkı işte.)yine ikinci fotoda üste yakın kesimli büyük yüzün üzeri horasan dolguyla doğal görünüm verilerek saklanmış.başka noktalar aramak gerekir ustam.kolay gelsin.

Son düzenleme:

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Yüzeysel mezar bulguları gibi duruyor,
sol yan ,sağ yan ve üst sal taşları yatırılmış ,vaziyetten anlaşılacağı gibi daha rahat çalışmak için zemin üstüne çıkarılmışlar ve mevzuya devam edilmiş sonucu bilinmiyor, fakat o saha tekrar boşluk teyidi yapılabilir, yan yana gömüler olabilir.

İnternetten bulduğum bir foto örnek teşkil edebilir.

001.jpg

jeolog

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Oncelikle gecmis olsun dilerim gecirdigin kazadan oturu. Arkadaslar bilgiyi vermis.

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=1208]epy[/MENTION] [MENTION=15876]The Thing[/MENTION] [MENTION=12326]jeolog[/MENTION] Her bir kelime ve cümleniz benim için çok çok önemli ustalarım ve diğer isimlerini yazamadığım bütün ustalar şimdiden çok teşekkürler.. Yazacağınız yazamayacağınız her cümle için [MENTION=14077]kazama[/MENTION] . Yer düz yerdi İlk fotoğrafta da net bir şekilde görüldüğü gibi içerde çalışılmış kapak kırmışlar daha sonra çıkan toprağın yarısı dışarda yarısı içerde işlem bitmiş kapatmış olabilirler mi?
Oda tünel girişi olsa sizce... Yarı toprakla kapatmış olabbilirlermi?

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
İşte onu toprağı kaldırmadan göremiyoruz, burada ne olduğunu bilemiyoruz, eğer mevzuya ulaşmışsalar uğraşmaya değmez, baskın yemişseler o ayrı, bana burası vasıfsız gibi geldi.

R00T

Profesyonel
Kayıtlı Kullanıcı
Sanırım 1.20 lerde olan bir mezar ve göz yaşı şişeside oralarda olabilir vazo gibi görünen hediyeliklerden olabilir tam göremiyoruzda .Fukara mezarı olabilirde.Yada alınan alınmış kapama yapılıp gidilmiş.Sen bir cihaz tut var mı değerli diye yoksa çalışmaya değmez.Bölgede başka işaret var ise çaılmayan yer bak.Olurda nasibin olur bir şey bulursun.

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Geçmiş olsun Allah kaza bela vermesin .
Benimde aklımdan basit mezar olabileceği geçiyor.
Yani bir tünel felan olmuş olsa devamı olması gerekirdi .
Tünel veya başka bir yapıya ait emareler olma ihtimali düşük geliyor ve o taşlar mezarın üst kapağı büyük ihtimal .
Zenginlerin mezarlarını araştırabildin mi ? Biraz bölgeden kareler de olsa bakmış olurduk .