burası höyük diye düşünüyorum, tümülüsde olabilir

piri reis

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu taştan höyük diye düşünüyorum sizcede öylemi yoksa doğal mi etrafta başka ne taş nede böyle höyük tarzinda bir yer var. Düz arazi . Höyük olarak nitelendirdiğim yerin 20 ile 30 metre yaninda dere yataği var halada su akmakta. Bu arada kazi olan yeri ben kazdim çünkü girişini bulamadim. çubukcu bizi yaniltti.

Ekli dosyalar

Moderatör tarafında düzenlendi:

The Thing

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Burada gerçekten iyi bir çubuk ustası lazım ki, odayı dört dörtlük girişi ile beraber versin sizlere.

Storm

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Burda işlem yapılmış gibi çıkan toprağa bakılırsa ya sa kazılan kısma göre istenilen alınmış sanırım. Eğer işlem yapılmadığını düşünüyorsan mezar için ideal ama işlem yapmadan önce dikkat etmen gerekir. Bu tür mezar alanlarında genelde tuzak üst kısımdan gelir ve büyük kayalar altında kalabilirsin.

omerolmaz

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Çıkan toprağa bakılırsa bina temeli atılmaya çalışılmış değerli kardeşim zaten ustalar gerekeni söylemiş sana tespit yapmak kalmış saygılarımla

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Demek çubukçu yanıldı ha...
Burada yanılan çubukçu çubuğu bıraksın.
Burada tespit yapamayan adam nerede tespit yapacak.
İşte çubukçuların adı böyle acemi kardaşlarımızın yüzünden karalanıyor.
Ah çubukçular ahhh. kahkahakahkaha:23:

Kardaşım burası doğal değil.
Altta veya zeminin de altında bir oda var.

İlk tespit edilecek şey:
Odaya tunelle mi giriliyor? Yani tünel var mı?

Tünel yoksa oda kaya yığınlarının altındaki topraktan itibaren 3-5 metre alttadır.
El ile bitmez burası, jsb lazım olur.

ÖNCE TESPİT-SONRA İŞLEM
yoksa köstebek oluruk :)

ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ.jpg

piri reis

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam Tespiti Nasıl Yapacağız. Tünel Olup Olmadığını Ne İle Tespit Edeceğiz. Birde Sizce Burası Roma Dönemine mi Ait

omerolmaz

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam Tespiti Nasıl Yapacağız. Tünel Olup Olmadığını Ne İle Tespit Edeceğiz. Birde Sizce Burası Roma Dönemine mi Ait
kardeşim ucuz yolu olarak cubukla tespit yapmanız lazım medeniyete gelirsek burası hakında senin bilgi edinmen lazım kimler yaşamış ölü gömme teknikleri nelerdir bunları öğrenirsen işin baya bir kolaylaşır çünkü nasıl bir sistemle uğraştığını öğrenmiş olursun tunel olup veya olmama durumunu [MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] ustam gayet net bir şekilde açıklamış nasibiniz bol olsun saygılarımla.

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
höyük ve tümülüs kavramlarını iyi araştırmak lazım
benim fotoğraflarda gördüğüm ne höyük ne de tümülüs
ha etrafında yaşantı olmuşsa ona dair izler olur kap kacak yoğun küp kırıkları falan

piri reis

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Araştırmalarıma göre Roma Dönemi ne ait çünkü bu kasabada roma dönemine ait birde taş köprü var koruma altında. Bu höyük ün olduğu yer sit alanı değil şahsa ait bir tarla içerisinde şahısla da alakalı bir sıkıntı yok. Çubuk cuya güvenip el ile mi yapayım ? Yoksa Sondaj vurup Yılan Kamera mı atayım. Ne dersiniz ?

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
S.a.değerli kardeşim doğaldır ne yığınadır nede hüyuktır üzerindeki taşlardandır toprak erezyona uğramamış boşuna uğraşma derim yinede sen bilirsin.
Saygılar ve sevgiler hayatta en değerli hazine sevgidir