• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Burasi kapali magra olabilirmi

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
Üstadlarıma katılıyorum ve geriden resim istememin sebeplerine gelince;
Birincisi burada iki adet oyma var üstekinin girişi ve mezarı bariz belli. Lakin ikincisinin girişi kayalarla kapatılmış gibi görünüyor ki ragıp üstadın da bellirtmiş olduğu üst kısımdaki kemer apaçık bu durumu izah etmekte. Bu yüzden geriden resim bunu açığa kavuşturur düşüncesindeyim.
2017-05-02 22.14.23.jpg

İkinci sebep ise bu alt resimdeki üçgenin hemen altındaki ikinci kemer neyin nesi anlamadım. Üst resimdeki kemer mi yoksa bu alt kısımda ikinci bir kemer mi? Başka mezarlar olduğunun kanısındayım. Ayrıca üçgenin kendisi bana horasan gibi geldi. Çevresinde X ile işaretlediğim yerleri yoklamanızda fayda vardır diye düşünüyorum.

2017-02-01 19.44.39.jpg

En önemli sebeplerden biri de bu bölgede daha önce açılan konuda hatırladığım kadarıyla kocaman bir nal işareti vardı. Varsa resimler yükleyiniz. Selametle

kaf

Member
Kayıtlı Kullanıcı
PhotoGrid_1500768338322.jpg

Biraz hayal gücü çalışalım. Kralı bulmuşsun ustam.

Solda kral oturmuş sağ eliyle halkı selamlıyor. Kafasında tacı belli. Sol eliyle asa yada ona benzer birşey tutuyor.

Sağ taraftada bir takım yazılar var.

çaylak2

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Üstadlarıma katılıyorum ve geriden resim istememin sebeplerine gelince;
Birincisi burada iki adet oyma var üstekinin girişi ve mezarı bariz belli. Lakin ikincisinin girişi kayalarla kapatılmış gibi görünüyor ki ragıp üstadın da bellirtmiş olduğu üst kısımdaki kemer apaçık bu durumu izah etmekte. Bu yüzden geriden resim bunu açığa kavuşturur düşüncesindeyim.
Ekli dosyayı görüntüle 150587

İkinci sebep ise bu alt resimdeki üçgenin hemen altındaki ikinci kemer neyin nesi anlamadım. Üst resimdeki kemer mi yoksa bu alt kısımda ikinci bir kemer mi? Başka mezarlar olduğunun kanısındayım. Ayrıca üçgenin kendisi bana horasan gibi geldi. Çevresinde X ile işaretlediğim yerleri yoklamanızda fayda vardır diye düşünüyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 150588

En önemli sebeplerden biri de bu bölgede daha önce açılan konuda hatırladığım kadarıyla kocaman bir nal işareti vardı. Varsa resimler yükleyiniz. Selametle
Alt kemer dediğiniz yer zemin değil orası alt kederden aşağısı 1.80 cm yüksek

murat38

Member
Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim kare oymanın yakın resmi lazım düzgün geometrik olarak oyulması lazım kare oymaysa üstünde yada altında kapalı mezar girişi olacak varsa karşı tarafın fotoğrafı lazım ALLAH a emanet

çaylak2

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim kare oymanın yakın resmi lazım düzgün geometrik olarak oyulması lazım kare oymaysa üstünde yada altında kapalı mezar girişi olacak varsa karşı tarafın fotoğrafı lazım ALLAH a emanet
Büyük kare oymanın yanında hafif solda 25 cm sol kenarda bir tane daha kare değil sigara paketi kadar bir oyma daha var yan yana olmaları iyiye işaretli ilk resimde gorunuyo

çaylak2

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bosluk bulmayı bana öğretecek iyi bir ustaya ihtiyacım var