Burda kasa var

Karahanlı

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
73633B52-54DC-49E4-8AFA-B4EE676A16BA.jpeg Burda kasa varmı çalışma yapıyım mı

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Hoşgeldin Başka resimler varsa konunuza ekleyin Arkadaşlarda baksın .

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Değerli tespitimi yapıldı neye göre işlem yapıcaksınız Bu oyma gibi olan yer ne kadar derin. işlem olabilicek bir yer göremedim resimlerde konuya bildiklerinizi yazın bu şekilde şurda bu vardır demek olmaz .

Karahanlı

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
64F2A738-5D3E-41DA-9A4D-7569C3A2FECD.jpgBu işareti bize bi dedektörcü gösterdi bu işaretin olduğu kayanın altını iki metre eştik değişik toprak (normal toprak çakıl tabaka yeşermiş kum tabaka koyu kahverengi taşsız pürüzsüz baya sert toprak )örnekleri çıktı şu an sert topraktayım katman olarak eşerken bir karış büyüklüyünde bi delik çıktı ruh deliği dediler yeşermiş taşlar çıktı oksitlenme olduğunu düşünüyom kayanın etrafında ne var ne yok diye resim çektim orda dikkatimi çekti eştiğim yerde yarım metrede küp kırığu buldum iki o
hocaya baktırdım var diyor bende dörtlü çubuklar var çubuklarda var gösteriyor ne yapmalıyım sizce

Son düzenleme:

Karahanlı

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Buda bulduğum Küp parçası

35331DDA-35FB-4E27-8F1B-429387B5A350.jpg58E4495D-1D27-44F9-860B-B4B3CA961AD0.jpgDevamı varmıdır

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
hiç bir dedektör iki metre göstermez bunu aklına koy

dörtlü cubugu ne zamandır kullanıyorsun boşlukta altında yaptıgı şekli biliyor musun

Karahanlı

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bayadır kullanıyorum çubukları dedektörcü gösterdi dedektör değil yanlış anlaşılmasın buraya pirinç çubuk ikili çubukta tuttuk var gösteriyor evet boşluk yaptığındaki işaretini biliyorum

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
iki kişinin karşılıklı tuttugu cubuklar yaptıgı şekiller vardır içe dogru bakla dışarı bakla aşarıya dogru iner gibi

le şeklinde olan cubuklar kullanımı daha basittir onlar ile bir daha bakın boşluk veriyormu boşlugun şekli nasın mezar gibi dikdörtgen mi ve cubuk ile metal tespiti de yapın sonra duruma göre hareket edin

Karahanlı

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Burda var gösteriyor metalle altınla biz çubukların testini yaptık sıkıntı yok çubuklarda ama eştik eştik hala yok çubuklar derinde daha büyük var gösteriyor

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
hangi ülkeden sin cubuklar devam ediyorsa göstermeye akılda kancana emekte kalın

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Kardaşım,
İşlem usulunuz yanlış olmuş:
Birşey tespit ettiğinizde, tespit ettiğiniz şeyle alakalı bilgiler toplamalısınız.
Odamıdır
Değerli maden midir..?
Odanın içinde değerli maden midir?
Derinlik ne kadardır..? (Olmazsa olmaz bilgidir, kesinlikle bilinmesi lazım)

Elinizde özel bir sisteminiz yoksa Altını tespit edemezsiniz. Altın diye işaret veren madde Mineraldir.
Sizin burada boşuna emek verdiğinizi düşünüyorum.
Tekrar tespitlerinizi gözden geçirmenizi tavsiye ederim.
Mineral olup olmadığını nasıl anlayacağınızla alakalı basıt usuller "Çubuklar ve Alan Tarama" katagorisindeki
yazılarda mevcut. Ayrıca 4 lü çubuğun başarı şansının çok düşük olduğunu söylemek zorundayım.

Karahanlı

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Evet boşluk yapınca dikdörtgen oluyor biz tüm testleri yaptık çubuklarla sağlam çubuklar

aslan81

Moderatör
Moderatör
bulunduğunuz blge parçalı kayalık bölge siz muhtemelen toprak zeminde derinde bir kaya parçası tesbit ettiniz ve çubuklar tepki veriyordur , bölgede işaret araştırın varsa var diyelim yoksa boşuna yorulmayın ,yaşantı bölgesi yada geçiş bölgesidir tek tek çilerin yaptığı gibi belli bir parçayı adım adım tarayın makinayla bakalım neler bulacaksınız,