Burda ne yazıyor anlamı nedir.

caylak36

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
20170509_185409.jpg ................................

Amenhotep

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam merhaba. Taşın üstündeki yazılar Ermenice burası bir mezar,kilise olabilir mi ?

Kim

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=15483]caylak36[/MENTION] Çevre fotoğrafı var mı ? Alan , bölge olarak neresi ? Nerden çıktı bu hepsi soru işareti ... Daha açıklayıcı olursan yardımcı olabiliriz .

caylak36

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kilisemi bilmem ama yikilmiş

caylak36

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Başka foto yok ne yazikki ama alani çok iyi biliyorum yazida ne yaziyor cozemedik

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
niye açil 800 senedir amçam yatıyor zaten orda hiç sıkıl madan o açele etmiyo sen niye açele ediyon

caylak36

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
çünkü zamanim kisitli kardeşim amca bekler ama ben kalamiyorum :)

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
konu ismini uygun olarak değiştirdim bazen arkadaşlar acil yazınca bekletiyorlar :3:iyi formlar.

Kim

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
çünkü zamanim kisitli kardeşim amca bekler ama ben kalamiyorum :)
Hocam Ne yazdığını fazla merak etme derim .. Önemli Olan yeri mekanı çevresi .. Mezarlık gibi gözüküyor .. Boşluk tespiti yaptınız mı ?

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
çaylak kardeşim burası 1. derece sit alanı olduğu resmin üst tarafındaki avlunun ortasında duran sütun oturak taşından anlaşılıyor. Anlaşlan mekanının tanınmasını istemiyorsun. Eğer çeviri yapabilen ustalarımız denk gelirse yardımcı olacaklardır.

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
senin açelen varsa zaten bu iş olmaz neden diçen bu mezar taşı bulundugu yer konpile mezarlik 800 sene önce yapılmış vatandaş mezarları var ayrıyeten burda mezarlık varsa kilise olacak kilisenin altında ikitane oda var biri mazeme odası diyeri papazın odası yeşil oda denir mazeme odasında kiliseye o dönemde herkez gidiyor gariban bakır para bagışlar durumu iyi olan gümüş zengin altın kadın takı zihnet yani mazeme odasında herşey ola bilir yeşil oda da papaza ayit şapka çüpbe asası kitabı deyerli mazemeler yani bu odadan zeminde yada yan duvarda gizli gecit olur kuyuya gider kacış kuyusu nadirende olsa bu kuyu içinde kaçiş parası olur yani cevrede kuyuda olacak üstü acık yada kapalı sonra cevrede kilisede görev yapıp ölen kişilerin lahşt mezarları olacak sonra kiliseye üçyüz metre cevrede kiliseden yüksekte tepe olacak burda kiliseyi ilk kuran baş papazın mezarı var oda içinde

hadi bakam hangi birini çözecen kısa zamanda

Kim

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
senin açelen varsa zaten bu iş olmaz neden diçen bu mezar taşı bulundugu yer konpile mezarlik 800 sene önce yapılmış vatandaş mezarları var ayrıyeten burda mezarlık varsa kilise olacak kilisenin altında ikitane oda var biri mazeme odası diyeri papazın odası yeşil oda denir mazeme odasında kiliseye o dönemde herkez gidiyor gariban bakır para bagışlar durumu iyi olan gümüş zengin altın kadın takı zihnet yani mazeme odasında herşey ola bilir yeşil oda da papaza ayit şapka çüpbe asası kitabı deyerli mazemeler yani bu odadan zeminde yada yan duvarda gizli gecit olur kuyuya gider kacış kuyusu nadirende olsa bu kuyu içinde kaçiş parası olur yani cevrede kuyuda olacak üstü acık yada kapalı sonra cevrede kilisede görev yapıp ölen kişilerin lahşt mezarları olacak sonra kiliseye üçyüz metre cevrede kiliseden yüksekte tepe olacak burda kiliseyi ilk kuran baş papazın mezarı var oda içinde

hadi bakam hangi birini çözecen kısa zamanda
Ah be Pose Absinth Etkisi yarattın yine YeşiL odalarrr :322: 2 gün sonra kaldığımız yerden devam ' S:W:A:T'