bütçem 1250 tl civarında cihaz tavsiye rica ederim

asnhbh

Member
Üstadlar merhaba
yeniyim hafta sonlarım boş hobi amaçlı sadece meraktan kaynaklı cihaz arıyorum :) bana şöyle 25-30 cm civarı bu fiyata cihaz önerebilirmisiniz kullanıcı yorumu çok önemli videolarını seyrediyorum bu dedektör firmaları dedektörü çalışıtırıp önünde para sallıyor bunu anlamadım toprağın altında test etmek daha mantıklı değil mi acaba yeni ve acemi olunca tavsiye almak daha doğru olur diye düşündüm özellikle kullanıcı tavsiyesi çok önemli örneğin minelan go find 60 nasıl bir cihaz veya kullanan gerçekten kullanan bana bir yol gösterebilir mi şimdiden teşekkür ederim

asnhbh

Member
bütcemi esnetebilirim biraz daha üstadalarım 1500 bişey çıkamaycak sanırım araştırmalarım sonucu

asx5

Member
Golden max 1+ güzeldir sifirini alamazsin ama temiz ikinci el bulursun

asnhbh

Member
golden max i inceledim olabilir alsında sadece merak ettiğim bir cihaz var çok çeolişkili yorumları var arex 17 bu nasıl bir cihazdır acaba

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Sitede onlarca dedektör yorumları var, yorumları oku, ona göre karar ver, bahsettigin cihazlar hiç bir işe yaramaz

pusula17

Engellendi
Forumda birçok cihazın artıları eksileri yorumları mevcut.
Kimisi ağır kimisi hafif
herşeye öten var
forumda bakmanı tavsiye ederim amma bende cihaz alıcaktım ve garret ace 400i almaya karar vermiştim ilk başlayanlar için ideal cihazlarddan birisi.

hayrını_gor

Member
Üstadlar merhaba
yeniyim hafta sonlarım boş hobi amaçlı sadece meraktan kaynaklı cihaz arıyorum :) bana şöyle 25-30 cm civarı bu fiyata cihaz önerebilirmisiniz kullanıcı yorumu çok önemli videolarını seyrediyorum bu dedektör firmaları dedektörü çalışıtırıp önünde para sallıyor bunu anlamadım toprağın altında test etmek daha mantıklı değil mi acaba yeni ve acemi olunca tavsiye almak daha doğru olur diye düşündüm özellikle kullanıcı tavsiyesi çok önemli örneğin minelan go find 60 nasıl bir cihaz veya kullanan gerçekten kullanan bana bir yol gösterebilir mi şimdiden teşekkür ederim
Neden topragin altinda degilde önünde salliyor altinciklari biliyor musun ustam.o makina topragin altinda o altini bulamaz her seye öter durur .ulkemiz tipraklarinin mineralli yapisi nedeniyle herseye oter .birde yeterli derinlikte bulamaz yuzeysel anca arama tarama yapabilirsin.bir laf var musterinin parasini alma aklini al diye tabiri caizse bize hoş gostermeye calisiyor.kendi sorsan asgari ucretle calisir orda ama elinds onca firsat varken bir dedoktor almaya akli yetmez onlarin.akli sadece vize verirler. Cubuk konusuna bakisin nedir ustam bi bak istersen burada detayli bilgi de bulabilirsin.

asnhbh

Member
Neden topragin altinda degilde önünde salliyor altinciklari biliyor musun ustam.o makina topragin altinda o altini bulamaz her seye öter durur .ulkemiz tipraklarinin mineralli yapisi nedeniyle herseye oter .birde yeterli derinlikte bulamaz yuzeysel anca arama tarama yapabilirsin.bir laf var musterinin parasini alma aklini al diye tabiri caizse bize hoş gostermeye calisiyor.kendi sorsan asgari ucretle calisir orda ama elinds onca firsat varken bir dedoktor almaya akli yetmez onlarin.akli sadece vize verirler. Cubuk konusuna bakisin nedir ustam bi bak istersen burada detayli bilgi de bulabilirsin.
2 Tane çubuk temin ettim elimde güzel dönüyorlar nereye nasıl döndüğünü çözmeye çalışıyorum derinlik vs çözebilirsem dedektör den çok çok daha iyi bence çubukların birini ben yaptım diğerini dışardan temin ettim aynı yerde aynı hareketleri verdiler

Aladağlı

Aktif Üye
Bende İzmir yapısı var.10 sene önce 900 tl ye almıştım.Başlık falan değişiyor büyütebilirsin yani.Markası falan yok basit bir yapısı var ama 50 cm derinliğe kadar iş görüyor.Yüzey tarama için güzel

asx5

Member
Golden max 1 + da israrciyim garret 350 kullandım Optimum detect kullandım en iyisi golden max1 kullanmasida cok basit. Pisman olmazsin emin ol