Bütün yorumlara açıktır

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Sevgili ustalarım bu resimlerdeki işaretlere yorumlarınızı bekliyorum. Aslında bu yer tam anlamı ile incelenmedi ve resimlenmedi sıcaktan ve engerek ler bizi engelledi.. Havaların soğumasını bekliyorum. Yer gerçekten harika bir yer. Bu eski kayaların oyularak yapıldığı yol ile bu işaretlerin arası yüz metre. Bu le dediğimiz işaretin üstünde birde koltuk var imiş lakin kırılmış yerinde yeller esiyor. Koltuk L işareti olan kayanın tam üstünde imiş. Fotolar sizi yanıltmasın bu işaretler yatay değil tam dikeydir. Zeminde durmak zor olduğu için fotoları biraz alttan çekildi. Bu işaretler tepede bir yerde. Ekli dosyayı görüntüle 212412Ekli dosyayı görüntüle 212413Ekli dosyayı görüntüle 212413Ekli dosyayı görüntüle 212414Ekli dosyayı görüntüle 212415Ekli dosyayı görüntüle 212416Ekli dosyayı görüntüle 212417Ekli dosyayı görüntüle 212418Ekli dosyayı görüntüle 212419Ekli dosyayı görüntüle 212420Ekli dosyayı görüntüle 212421Ekli dosyayı görüntüle 212422Ekli dosyayı görüntüle 212423Ekli dosyayı görüntüle 212424Ekli dosyayı görüntüle 212425Ekli dosyayı görüntüle 212426Ekli dosyayı görüntüle 212427

mayhem

Co Admin
Co Admin
Taş kesim izleri kayaları almışlar yolu takip et derim nerde kullanılmış ola bilir.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
İscilikler super.
Amma dediginiz gibi detayli bir calisma yapip tum emareleri tespit edip sonra degerlendirme yapmak lazim.
Bu haliyle birsey demek zor.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
mayhem....

Sevgili adminim burada taş kesim işi yok sakın fotolara aldanmayın.
Bu yolun uzunluğu 50 metre kadar diğer her iki yönüde bir daha normal yola dönüyor. Çevrede her hangi bir yapı yok. Çevrede der iken yakın mesafelerde. Bu işaretler buraya özenle yapılmış çünki başında duran bizzat benim. Resimleri 5. resmi büyütüp bakın bazı işaretler göreceksiniz

mayhem

Co Admin
Co Admin
Sorun yok araştırmak gerek ya bir yapı yada mahsen altda ama nerde . böyle ilginç bir yer poseidon arkadaşımızda paylaştı görünce fikrini yazıcaktır .sonuç itabari ile detaylı yazmadım birşey yokturda demiyorum hemen hemen aynı düşüncedeyiz . Bahsi geçen kaya sabitmi .

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
İscilikler super.
Amma dediginiz gibi detayli bir calisma yapip tum emareleri tespit edip sonra degerlendirme yapmak lazim.
Bu haliyle birsey demek zor.

Doğru söylüyorsunuz ustam daha buranın tam etüdü yapılmadı. Ve hakikaten mükemmel bir işçilik var ve zorlu. Vede aldığım bilgilere görede tılsımlı bir yer. farketmez tılsım mılsım ustam Zaten kendimiz olmuşuk biz tılsım. Az kaldı ustam hayırlısı ile burayı yakında tam anlamı ile ziyaret edeceğim. Teşekkürler

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Sorun yok araştırmak gerek ya bir yapı yada mahsen altda ama nerde . böyle ilginç bir yer poseidon arkadaşımızda paylaştı görünce fikrini yazıcaktır .sonuç itabari ile detaylı yazmadım birşey yokturda demiyorum hemen hemen aynı düşüncedeyiz . Bahsi geçen kaya sabitmi .
Herşey sabit ve yerli yerinde . Burada açılmış bir yer yok sadece alt tarafta ufak bir gıdıklama olmuş oda yanlış yerden. Burada korku var . o yüzden uzak duruyorlar. Ve aynen Bizde sizin dediğiniz bir tür yer bakacağız. Aslında mantıklı olmak gerekir ise giriş benim başında durduğum o kanal olduğu yerlerden olması lazım lakin değil. Çünki orası alt sağlam kaya ile nerede ise eşit. Ve orada hiç bir iz yok her şey normal.

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
yol gibi görunen yerden boşluk baktinzmi usdam.sanki sanduka mezar yanyana yol boyunca rastgele

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Resmen antik şehir burası :4:.
kazama..

Sevgili moderatörüm Bu yol size burada bir antik kent olduğu hissi verebilir lakin burada öyle bir kent yok. Bu yol bu kayalık alana gelince bu kayalardan o tarihteki atlı arabalar rahar geçsinler diye kayalar oyarak yol açmışlar . Bu işaretli kayalarda bu yolun batı kısmında 100 veya 150 metre uzağında. Şimdi bu işaretleri yapanlar öyle güzel bir yer seçmişki işaretler kaybolsa bu yol kaybolmaz.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yolun bittiği yeri görmek lazım. Muhtemelen arabalar için yapılmıştır. Belki Bir maden işletiliyordu veyahut kutsal bir ayin alanına gidiliyordu. detaylı bir arastirma fotoğraflama gerekli