Büyük Kaya Hakkında Bilgilendirme

G-Hunter

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Cümleten hayırlı akşamlar ustalar. Öncelikle en başından belirtmrk isterim ki. Daha bir kaç haftadır güncel olarak forumu takip ediyorum. Bu konular hakkında az denilecek kadar bilgiye sahibim. Yaşadığım yerde. Böyle bir kaya'ya rastladım. Doğal mıdır, işçilik var mı. Araştırmaya değer mi diye sizlere bi sormak istedim. Şimdiden teşekkür ederim

Ekli dosyalar

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@G-Hunter
siteye hoş geldin :)
pek gerek kalmamış
büyük kayanın altı muhtemelen mezarmış
açmışlar

çevrede benzer yerler varsa
araştırmakta fayda var

selametle

dadas_25

Super Moderator
Süper Moderatör
Bu kayanın tamamı bir havyan ve bu hayvanı sarmalamış bir yılan var. Bu büyük yılanın yanında da küçük yılanlar mevcut. Altındaki açılmış oda sonradanmı yapılmış yoksa zamane soygunu yemiş bir mezar mı?

G-Hunter

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Senelerden beri anlatılan ve duyduğum kadarıyla buralarda bir yatır, ermiş mezarı bulunmaktaymış ustam

G-Hunter

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=12347]dadas_25[/MENTION] Büyük ihtimalle sonradan açılmış hocam. Çünkü yıkıklar çok eski gibi durmuyor

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Yer konum olarak guzel duruyor ve incelenmeye deger bir yapiya sahip. Kayanin genelinde horasan testi yapabilirmisiniz. Alttaki orme okadar kendini ele veren ve basit olmamali. Bu gibi yerlerde kaya mezar disinda zemin alti oda kezarlarida olabilir. Guvendiginiz ve dogru olduguna inandiginiz cihaz yada cubuk ustasi bulabilirmisiniz. Selametle kal

G-Hunter

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=15329]Pulsar[/MENTION] Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim hocam. Güvendiğim ve tanıdığım bir kaç insan var. Onlarla beraber tekrar gitmeyi düşünüyorum. Bulunan yer caddeden yaklaşır 80-100 metre yükseklikte. Şehrin ortasında bir dağ misali. Dağ önceden tepenin aşağısı denizmiş. Sonra yol çalışmaları vs. Yol yapmışlar. Okuduğum ve bildiğim kadarıyla. Yaklaşık 4-5 kilometre yakınlarında aynı düzlemde bir ermeni mahallesi bulunmaktaymış

dadas_25

Super Moderator
Süper Moderatör
Senin aradığın şey bu kayanın içindeki mezarda saklı olduğunu düşünüyorum. Ağacı dikkatli incele bak çivi varmı ?

G-Hunter

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Senin aradığın şey bu kayanın içindeki mezarda saklı olduğunu düşünüyorum. Ağacı dikkatli incele bak çivi varmı ?

Bu arada hocam. 4. Resimde bulunan ağaç kayanın arka tarafında ve 2-3 metre kadar daha yüksekte kalıyor

G-Hunter

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Başka yorumlarınız, cevaplarınız yokmu üstadlarım

Pscyhe

Engellendi
Acilmis guzel kardesim senden once davranmislar...baska isaretlere yogunlas hevesini kirma