• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Büyük sunak kanallı oyma

demirkapi

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Fotoda görüldügü gibi hemen önünü eşmişler sonuç alamamışlar benim tahminim kanal istikametine bakılması çubukla kanal istikametine baktım 2-3 m ötede 2.5mx1.5m bir boşluk tespit ettim lakin çubuk kullanma husunda kendime pek güvenmiyorum aynı taş üzerinde murç izleride var sizce çözüm doğru mu saygılar . (L tipi pirinç çubuk var)
20180421_105836.jpg

Kafkaslı

Super Moderator
Süper Moderatör
o bölgede kuyu var diyor kurbanım

demirkapi

Member
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=11453]Kafkaslı[/MENTION] Kanal istikametinde mi bulmaya değer mi ?

Kafkaslı

Super Moderator
Süper Moderatör
evet kanal istikabetinde olmalı bulmaya değermi konusuna gelince bu iş nasip işi kurbanım
senin işaret kuyu der

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Kısmette varsa olur, yoksa da ne yapsanız boş üstadım... kuyulara gelince kuyular güzeldir, suyu tatlıdır, doyamazsın tadına...helaldiir... temizdir.. tesadüfen yol ve foseptik çukuru açarken 2 adet ayrı kuyudan küp ve altın (gold) çıktı, iyi araştır kolay ve rast gelsin inşallah

Son düzenleme:

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Tek resim ve sadece oymanin resmi yüklenmiş.Boyutlari nedir ? Yanında sigara paketi olsa anlaşılır ama oda yok.Tas sabitmi ?
Çevresinde neler var nasıl bir yer ? Resimleri cogaltin sunu çanağı olma ihtimali de yüksek .Eğer öyleyse zengin birinin mezarı var yakında .

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Eksik calışma yapmışın taşın yosununu temizleyip işaret varmı diye bakman gerek sonra taşın oldugu yere bakman sonra cevre taraması yapman gerekir

Bir yere gitmiş cubuklar dört yönden merkezini buldunmu ve boşluk sınırlarını belirlemişin sonra metal tespiti yapacan sırayla altın gümüş bakır + kurşun lahit mezarmı normal mezarmı diye ve para mezarımı çözmen gerek VE kullandıgın cubuklara güvenmek

demirkapi

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Tek resim ve sadece oymanin resmi yüklenmiş.Boyutlari nedir ? Yanında sigara paketi olsa anlaşılır ama oda yok.Tas sabitmi ?
Çevresinde neler var nasıl bir yer ? Resimleri cogaltin sunu çanağı olma ihtimali de yüksek .Eğer öyleyse zengin birinin mezarı var yakında .
Yorum için teşekkürler
Metreyle ölçüp resim atarim taş sabit , çevresi düz alan başka göze batan taş, yığma, çöküntü vs yok

demirkapi

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Eksik calışma yapmışın taşın yosununu temizleyip işaret varmı diye bakman gerek sonra taşın oldugu yere bakman sonra cevre taraması yapman gerekir

Bir yere gitmiş cubuklar dört yönden merkezini buldunmu ve boşluk sınırlarını belirlemişin sonra metal tespiti yapacan sırayla altın gümüş bakır + kurşun lahit mezarmı normal mezarmı diye ve para mezarımı çözmen gerek VE kullandıgın cubuklara güvenmek
Yorum için teşekkürler
Ustam kuyu ile mezar sunağı arasındaki farkı dibindeki pürüzlerle anlamak mümkün mü ?böyle bir yazı okumuştum , dedigim gibi dikdortgen bir bosluk tespit ettim degerli tespiti yapmadim çubuklar benim zihnimden cok etkileniyorlar en kisa surede yaparim .

demirkapi

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Yeni fotolar geldi, ek bilgi olarak bölgenin 500m yakınında yıkılmış kilise var. Kanallı oymanın uzunluğuna binaen 23 adım çizgi yönünde gittim manivelayla şişleme yaptım yaklaşık 1 metre kadar gitti ancak boyu kısa geldiği için geri çıkarmak zorunda kaldım ayrıca benden önce başkalarınında bu noktayı şişleme yaptığını fark ettim. Normalde toprak çok sert ancak 100x150 cm bir alanda çok rahat giriyor hatta boşluğa kaçar gibi oluyor manivela dibini bulamadım daha önce başkaları tarafından kazılmış olabileceği de aklıma geliyor 2m şiş ile tekrar yoklayacağım . İfşa olmamak adına çevre fotosu yüklemiyorum zaten çevrede göze batan birşey de yok. Burası sizce kesin sunak mı sunak ise zengin sunağı mıdır izlediğim yol doğru mudur saygılar .

4.jpg2.jpg5.jpg3.jpg
1.jpg