büyük ve derin kanallı oyma

aramis39

Yeni Üye
cümleten selamünaleyküm arkadaşlar. ormanlık alanda zeminde düz bir kaya üzerinde çapı 25 cm olan büyük bir oymaya denk geldik. oymanın kanalı içinde doğru iniyor. kanalın hemen karşısında başparmak girebilecek şekilde,eğimli bir oyma daha var. oymanın içini temizledim.yaprak ve bir iki ufak taştan ve topraktan sonra 30 35 cm kadar açabildim. oymanın tabanına vurduğumda çok tok bir boşluk sesi veriyor. dirsek hizasına kadar açabildim. sonrasında malzeme olmadığından daha da derine inemedim. sizce böyle bir şey neyi ifade ediyor olabilir.

yolgezer

Bilgili Üye
Mezar olbilir . Foto olmadığından bişey diyemeyiz. Keşke gitmişken foto da çekeydin.

aramis39

Yeni Üye
iş yarım kaldığı için çekmedim. bir dahaki sefere tam takım gidip içini tamamıyle boşaltacağım. o zaman resim çekerim diye düşündüm.

hades40

Bilgili Üye
Kanalın bittigi yerden topraga dogru inmelisin kaya büyük ve köklü bir kaya ise alttan kayaya giriş aramalisin muhtemel güney tarafından olur girişleri fakat kaya köklü ve mezar olacak nitelikte degil ise toprakta şişleme yapmalısın yumuşak zemini yakaldığında alta devam..

aramis39

Yeni Üye
Kanalın bittigi yerden topraga dogru inmelisin kaya büyük ve köklü bir kaya ise alttan kayaya giriş aramalisin muhtemel güney tarafından olur girişleri fakat kaya köklü ve mezar olacak nitelikte degil ise toprakta şişleme yapmalısın yumuşak zemini yakaldığında alta devam..
hades40 dostum kanal oymanın içinden aşağıya doğru iniyor. oymada zemindeki büyük kayanın tam ortasında.