• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

çakil taşlari

kerem6007

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı

5.50 böyle çakıl taşları ve kömür gibi elini sürdügünde boyayan taşlar çıkmaya başladı sebebi nedir ustalarım

ÖMER HATTAB

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Kerem usta durum nedir ilrleme varmı
gelişmelerden bahsedermisiniz umut vericimi?
çakıllar horasan parçalarına benziyor
zennedersem doğru yoldasın:).

kerem6007

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kerem usta durum nedir ilrleme varmı
gelişmelerden bahsedermisiniz umut vericimi?
çakıllar horasan parçalarına benziyor
zennedersem doğru yoldasın:).
ustam dedigim gibi ön rüskli oldugu için yüzün üstünden giriyoruz suan 5,70 geldik ilkdefa böyle çalık taşları ve siyah okside gelmeye başladı matkap girmiyor artık hiltiyle kırıyoruz çok sert

ÖMER HATTAB

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
ustam dedigim gibi ön rüskli oldugu için yüzün üstünden giriyoruz suan 5,70 geldik ilkdefa böyle çalık taşları ve siyah okside gelmeye başladı matkap girmiyor artık hiltiyle kırıyoruz çok sert
hadi hayırlısı inşallah
takıldığın yerde arkadaşlara sor yardımcı oluruz inşallah
unutmayın en büyük hazine sağlıktır, tedbiri elden bırakmayın.

kerem6007

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
biraz genişletin oranın yüksekliği ne kadar zemin seviyesine indiniz mi bu kömürler mağara içinde yakılmış odunun sisleri büyük iihtimal siz bir mağaraya yaklaştınız galiba kireçli taşlar çıktımı karşınıza peki

evet ufak parçalar halinde bebbeyaz çıktı sonra çalık kömür çıktı burası oda büyük ihtimal 6 metre kolidor ölctüm ya hazine odası ya mezar büyük ihtimal bügün inş belli olur şuan 5.70 deyiz enfazla 1 kaldı düşünüyoruz

kerem6007

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
biraz genişletin bakalım dediğin gibi mağara olma ihtimali yüksek ve birazda güvenlik alın toprak kabarma yapar artık
matkap girmiyor artık ustam 20 cm giriyor delemiyor boşa dönüyor genişletmek yerine ustam direk iniyoruz vakit kaybımız olmuyo vakit kısıtlı 2,5 saatte anca 50 cm iniyoruz çok sert oldu artık

kerem6007

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
biraz genişletin oranın yüksekliği ne kadar zemin seviyesine indiniz mi bu kömürler mağara içinde yakılmış odunun sisleri büyük iihtimal siz bir mağaraya yaklaştınız galiba kireçli taşlar çıktımı karşınıza peki

AmoRe

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
o değilde dostum ayın 8 inde bir metre kaldı bugün açarız inşallah demiştiniz ayın 12 si oldu varmı gelişme umarım neticeden de bahsedersin nedir durum ?

kerem6007

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
o değilde dostum ayın 8 inde bir metre kaldı bugün açarız inşallah demiştiniz ayın 12 si oldu varmı gelişme umarım neticeden de bahsedersin nedir durum ?
kolay deil ustam ya yer sıkıntı haftanın belli günleri bunlar çıkmaya başladı artık çakıl kireç kömür gibi şeyler

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=12326]jeolog[/MENTION]
dostum bakarmısın?

jeolog

Co Admin
Yönetici
Co Admin
@jeolog
dostum bakarmısın?
Ustam baktım ama neyi merak ettiklerini anlamadım... Bu eldeki örnekler artık pudralaşmış yani tüm sertliğini yitirmiş, genelde nemli ve su içeren mağaralarda ya da toprak altında rastlanır. Ana kayadan kopmuş hani bizim yüzeylerde gördüğümüz taşlar var ya işte onların yer altın aşınmış halleri, beyaz renk kireçtaşıdır. Hadi diyelim ki değil o zaman talktır.
Ayrıca bu tip pudramsı taşlara yeni oluşan katmanlarda da rastlanır, toprak içinde sıkışma sonucu bir araya gelip sertleşmeye başlayan tozların bundan 100binlerce yıl sonra kayalaşması sürecidir. Fakat bu toprak katmanı eğer resimde görünen yerin iç kısmında altta çıkmışsa bu güncel yapıdır diyemeyiz.

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam baktım ama neyi merak ettiklerini anlamadım... Bu eldeki örnekler artık pudralaşmış yani tüm sertliğini yitirmiş, genelde nemli ve su içeren mağaralarda ya da toprak altında rastlanır. Ana kayadan kopmuş hani bizim yüzeylerde gördüğümüz taşlar var ya işte onların yer altın aşınmış halleri, beyaz renk kireçtaşıdır. Hadi diyelim ki değil o zaman talktır.
Ayrıca bu tip pudramsı taşlara yeni oluşan katmanlarda da rastlanır, toprak içinde sıkışma sonucu bir araya gelip sertleşmeye başlayan tozların bundan 100binlerce yıl sonra kayalaşması sürecidir. Fakat bu toprak katmanı eğer resimde görünen yerin iç kısmında altta çıkmışsa bu güncel yapıdır diyemeyiz.

ustam
emeğin için teşekkürler
bu tepe diğer liklerde de görüldüğü üzere kireç taş
aslına bakarsanız, ben sizden ilk sayfadaki ilk iki fotoğrafta yer alan kayaç örneklerini sormak istemiştim