• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

çalişmaya başliyacam sonuca ulaşmak için ltf yardim

Demiral54

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Konuyu daha önce paylaşmıştım lakin bazı ustalarım mezar bazıları ise dört belkide daha fazla dolu oda olduğunu hatta devlette çalışmayı teklif ettiler. Kaçak kazıya karşıyım lakin bi şansımı denemek istiyorum ltf bilgilerinizi paylaşırmısiniz
20170228_132639.jpg
Bu resim kayanın sol tarafı su oluğu gibi gözüken yerin altında tamamen yığma farklı ve benzer taşlarla sıvanmiş tüm Kaya mezarı fotolarını takip ettim girişler küçük ve ona göre de oluk da küçük ama burda her ikisinde büyük
20170228_132623.jpg
Bu fotoğraf ise soldan ikinci oluk bir yerde bitiyor ama alttaki sivali taşlar devam ediyor
20170228_132604.jpg
Bu da son fotoğraf en sağ kayaya sıva ile oturtulmuş kayalar bariz belli ve sağdaki taşın sağında yaklaşık 7 ile 10 cm derinliğinde oyma delik fotolardada gözüktüğü gibi sağ üst köşesinde kare oyma. Vermiş olduğunuz bilgilere dayanarak çalışma yapmak istiyorum şimdiden teşekkür ederim ustalarima saygılar.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Muhterem,
Girisi tespit etmeden,
Ve icindeki mali disardan tespit etmeden işe baslarsan muhakkak bosa emek harcamis olursun.

Burasi kazma kurekle balyozla hedefe ulasilacak bir yer degil zaten. YAzdiklarina bakarak soyluyorum; burasi yalniz basina yapabilecegin bir yer de degil.
Telefonla olmaz bu isler.

timur964

konularim
Süper Moderatör
ıslatıp baktınmı eminmisin horasandan

Demiral54

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Timur964 ustam ıslatmaya hiç gerek duymadım çünkü apaçık fotolarda da bile belli oluyor biraz dikkatli bakarsanız. Bulursamkader25 ustam girişi tam olarak bulacak kadar bilgim yok değerli tespiti yapmak için bi iki yere müracaat ettim ama grup biraz kalabalık olduğu için yer sahibinden onay alamadım. Malum insan oğlu aç gözlü. Bende olmak üzere toplam beş kişiyiz sağlam çalışacak 3 kişiyiz ve arazi tecrübemiz yok itiraf etmem en doğrusu çalışmak için ise jeneratör hilti akfil Kaya kırma dinamiti aldım dört adet 20gr kazma kürek balyoz vb ekipmanlarla çalışacağım Allah nasip ederse. Sizce ne yapmam gerek bilgi verirseniz sevinirim bu arada sakarya da ikametgah eden ustalarımda yardımlarını esirgemezse sevinirim.

BulursamKader25

Yönetici
Co Admin
Bizim burada bir darbimesel var:
Sen gozunu karartmissin.

Yani kafaya koymusunuz ve ilk adami malzeme alimi ile yapmisuniz zaten. Bismillah.

İkinci resimdeki calilar merkez olmak uzere solundan 2 metre sagindan 2 metre solundan 2 metreden de geriden olmak uzere bir alanla ben olsam baslardim. Ana kaya dibinden topraklari almakla baslardim.

Lakin burasinin isi hakikaten cok zor. Mesafe derundir. 7-15 e kadar gidebilir.
Allah cc yardimcinuz olsun.

Dusunulen yer ile belirtigim yer farkli ise, siz gonlunuze yatan yerden baslayin. 2 metrede bello olur. Duruma gore sonra hareket edersiniz.

Demiral54

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Resmen kalbimden geçenleri yazdın arkadaşım. Allah herkesin kalbine ve gönlüne göre versin hepinizden Allah razı olsun. BİLGİSİ OLAN USTALARIMDAN YORUMLARINI DEVAMINI BEKLİYORUM.

Demiral54

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim. İnşallah bizim için hayırlı olur.

mendaxx

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
makina tespiti yapildimi burada veya cubuk tuttunuzmu

Demiral54

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Mendaxx ustam işin aslı herhangi bir tespit yapılmadı. Çevremizde bunlarla ilgilenen kimse bulamadık aslında sürekli çalışan biri olduğumdan çok da araştiramadim çevredeki makinalarda genelde dedöktör tarzı derinlik tespiti yapamıyor çubukları da kullanan ustalar zor. Keşke yardımcı olabilecek ustalarım iz olsa.

falcata28

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
kaya önünde saglam bir arastırma yap dısarı olan cıkıntılardan biri insan kafasına benzer bir durum arzetmekte...

Demiral54

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hangisinden bahsediyorsunuz acaba kaçıncı foto ustam.

Smokin

Moderatör
Moderatör
Konuyu daha önce paylaşmıştım lakin bazı ustalarım mezar bazıları ise dört belkide daha fazla dolu oda olduğunu hatta devlette çalışmayı teklif ettiler. Kaçak kazıya karşıyım lakin bi şansımı denemek istiyorum ltf bilgilerinizi paylaşırmısiniz
Ekli dosyayı görüntüle 131001
Bu resim kayanın sol tarafı su oluğu gibi gözüken yerin altında tamamen yığma farklı ve benzer taşlarla sıvanmiş tüm Kaya mezarı fotolarını takip ettim girişler küçük ve ona göre de oluk da küçük ama burda her ikisinde büyük
Ekli dosyayı görüntüle 131002
Bu fotoğraf ise soldan ikinci oluk bir yerde bitiyor ama alttaki sivali taşlar devam ediyor
Ekli dosyayı görüntüle 131003
Bu da son fotoğraf en sağ kayaya sıva ile oturtulmuş kayalar bariz belli ve sağdaki taşın sağında yaklaşık 7 ile 10 cm derinliğinde oyma delik fotolardada gözüktüğü gibi sağ üst köşesinde kare oyma. Vermiş olduğunuz bilgilere dayanarak çalışma yapmak istiyorum şimdiden teşekkür ederim ustalarima saygılar.
İkinci resim de insan sureti var. Üçüncü resimide komple gozlemlerseniz boğa kafasını andırıyor.

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
Kapalı gözü hala neden açmadın ? Telefonda tek tek anlattım. Gözü açtığında ne ile karsilacagini ihtimalleri anlattım. Aynı konuyu tekrar açıp aynı soruları sormanın manası nedir onu anlamadım . Yer senin değil ise konuda senin değil demektir.

BulursamKader25

Yönetici
Co Admin
Kapalı gözü hala neden açmadın ? Telefonda tek tek anlattım. Gözü açtığında ne ile karsilacagini ihtimalleri anlattım. Aynı konuyu tekrar açıp aynı soruları sormanın manası nedir onu anlamadım . Yer senin değil ise konuda senin değil demektir.
[MENTION=12713]Turko[/MENTION] ustam,
Güzel bir kızıldereli sözü var, bizim işlere uymaz :200:

" Şef çok, kızıldereli yok. "

Bizim işlerde ise;

Şef yok, kızılderili çok.

Ne yapsın kardeşimiz? Başında bir şef olmayınca bu işler hakikaten çok zor.
Sen telefonda söylemişin amma, o nasıl anlamış heyecan içinde kim bilir. :S:

Acele etmeyin yiğitler, ustalarımı dinleyin adım adım, "yavaş yavaş hızlı." İşte tam bize uyan söz budur:

Yavaş Yavaş Hızlı Gideceğiz.

İnşallah.