Çamlıtepe

yasarr

Member
Çatal kaya efsanesini görünce bir zamanlar aramış olduğumuz ama bulamadığımız bir yer aklıma geldi. Adapazarı sınırları içinde olacak
ÇAMLI TEPE diye bir yer. Buranın yanında bir dere olması gerekiyor Derenin eski adı BÜRK deresi. İki yer ve bürk deresini bulduktan
Sonrası çok kolay....
İsminden belli olduğu gibi çam ağaçlarının yoğun olduğu bir yer.
1872 Adet altın yok ama yeterli olacak kadar hediyesi mevcut . Hikaye değil.. Değerli bir abim de bilgisi mevcut .

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Çatal kaya efsanesini görünce bir zamanlar aramış olduğumuz ama bulamadığımız bir yer aklıma geldi. Adapazarı sınırları içinde olacak
ÇAMLI TEPE diye bir yer. Buranın yanında bir dere olması gerekiyor Derenin eski adı BÜRK deresi. İki yer ve bürk deresini bulduktan
Sonrası çok kolay....
1872 Adet altın yok ama yeterli olacak kadar hediyesi mevcut . Hikaye değil.. Değerli bir abim de bilgisi mevcut .
Bahsettigin bölge yerleşim yeri içerisinde iş yapmak çok zor kardeş. tepeyi ikiye böldüler ortasından yol geçiyor.

yasarr

Member
Hemde saglam yerleşim yeri. Tüm bilgilere sizin konuyu okuduktan sonra ulaştım, aldığımız cevap iş yapmak imkansız gibi birşey. Belki de gitti bir binanın temeli kazılırken.
Çok büyük cam ağaçları ama yola gitmiş olabilir mi büyük orman ve dere camlıtepenin olduğu yerde başka tepe de olmalı bilgi o şekilde daha doğrusu ben de araştırdım çamlitepe bulduk ama dereyi tutturamadım

yasarr

Member
Hemde saglam yerleşim yeri. Tüm bilgilere sizin konuyu okuduktan sonra ulaştım, aldığımız cevap iş yapmak imkansız gibi birşey. Belki de gitti bir binanın temeli kazılırken.
Sizin baktığınız yer şehrin ici ama burda belirtilen adapazarı sinarlari içinde diye belirtiliyor yani geyve den boluya kadar adapazarı sınırları ici 120 yıl içinde söylediğiniz şekilde şehir olmuş olablir mı tabi bu ihtimal de var.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Sonrası çok kolay....
Madem oyle soyleyenle get al ulesirsin yeribelliyse
Burda bize niye anlatiyiin