• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

çanak çömlek vs

zay46

Member
Kayıtlı Kullanıcı
20180731_151342.jpg
20180731_151349.jpg

arkadaşlar öncelikle mrb yukarıya resim ekledim ama ne derece eklendi bilmiyorum. bugün dikkatli bir şekilde baktıgım bir yerde buldum yaklaşık 2 km kadar uzaklıkta eski çaglardan kalma bir yerleşim yeri var. bunu buldugum yerde bir adet kuyu gibi bir çukur vardı kayanın için oyulmuş şekilde, üstüne magara gibi oyulmuştu kuyunun yanındaki kayalar. ilginç bir şekilde etrafı düz toprakla çevriliyken bunları buldugum yerin nerdeyse tamamına yakını ki 300 -400 metrelik bir alanı kaplıyor kayalardan oluşuyor..

resimlerden ekmek çıkar mı. gideri var mı bu parçaların.

Son düzenleme:

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Bu parcalarin gideri yok ekmek cikmaz.ama ciktigi alan kontrol edilebilir daha degisik guzel emarelere denk gelebilirisiniz

zay46

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Bu parcalarin gideri yok ekmek cikmaz.ama ciktigi alan kontrol edilebilir daha degisik guzel emarelere denk gelebilirisiniz
tarihi bir tarafı var mıdır? yoksa sıradan şeyler mi? muhtemelen resimden anlaşılmıyordur da sorayım yine.

Nil

Engellendi
taban tuğlası var , antik yaşam yeri orası. terk edilmemiş ise , dedektör ile tek para avcılığına uygun bir yer

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Tarihi degeri yok tarihsel bir doneme ait degildir demedim maddiyat olarak bisey etmez..bunlarin bulundugu alanda yasanmislik olmus yasanmislik olduysa belirgin seylerde vardir..o yuzden ciktigi alanlari kontrol edin baska seylerde bulabilirsiniz dedim..

zay46

Member
Kayıtlı Kullanıcı
beni bir heyecan sardı şimdi. en yakın zamanda gidip araştırayım bakalım elimde dedektör falan da yok bir arkadaşta vardı rica edicez artık.

Jookerturk

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
04ADD247-6877-47DB-820E-2CE6827052FD.jpeg

Taban tuğlası dediğiniz bumudur? Bu tuğlanın tarihçesi var mı acaba? Bu tuğlanın olduğu bölgeler de nasıl ve neye göre tesbitlerde bulunmalıyız? Çünkü taban tuğlası şahsi arazimizde çokça var. Eğer bunun hakkında konu açmam gerekirse lütfen uyarınız. Şimdiden teşekkür ederim.
taban tuğlası var , antik yaşam yeri orası. terk edilmemiş ise , dedektör ile tek para avcılığına uygun bir yer

Nil

Engellendi
evet taban tuğlası budur
Ekli dosyayı görüntüle 204323

Taban tuğlası dediğiniz bumudur? Bu tuğlanın tarihçesi var mı acaba? Bu tuğlanın olduğu bölgeler de nasıl ve neye göre tesbitlerde bulunmalıyız? Çünkü taban tuğlası şahsi arazimizde çokça var. Eğer bunun hakkında konu açmam gerekirse lütfen uyarınız. Şimdiden teşekkür ederim.

OsiriS

Moderatör
Moderatör
[MENTION=20558]Jookerturk[/MENTION] kardesim soyle anlatayim sana bilgim kadariyla.genelde mezar olaylarinda kullanilir bunlar mermer (lahit) yada tas oymaciligindan sanduka dedigimiz mezarlari yaptiracak durumu olmayan halk tabakaksinin kullandigi killi topragin ocaklarda şekil verip ısıtılarak yapildigi malzemelerdir.bu malzemeler evlerde bina yapimlarindada kullanilmistir.son donemlerde mezar islerinde cokca kullanilmistir.o yuzden arazilerde cokca bulunmasi rastlanmasi bu sebepdendir.benim gibi yani çubuk kullananlarin en sevmedigi kalintilardir ne yaprsak yapalim cubuklar icindeki minarel yogunlugundan dolayi miknatıs gibi gitmektedir..ben taktik olarak arazide denk gelirsem elime bir parcasini alarak belli bir sure dolasir cubugun enerji cekiminden uzaklastiririm..

Jookerturk

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle Teşekkür ederim dostum sağ olasın. Soru sormamın sebebi enerji ve zaman kaybını önlemek için. Tecrübesiz olmak her alanda insanı yorar bunun için bilgileri direkt olarak sormak daha fazla akılda kalıcı olur.
Sağ elimize bir malzeme alınca çubuk ona göre mi yön verir? Veya elimize sadece plastik kabzalı pirinç çubuğu alınca nasıl tepki verir? Tekrar teşekkür ederim. [MENTION=20617]OsiriS[/MENTION]

@Jookerturk kardesim soyle anlatayim sana bilgim kadariyla.genelde mezar olaylarinda kullanilir bunlar mermer (lahit) yada tas oymaciligindan sanduka dedigimiz mezarlari yaptiracak durumu olmayan halk tabakaksinin kullandigi killi topragin ocaklarda şekil verip ısıtılarak yapildigi malzemelerdir.bu malzemeler evlerde bina yapimlarindada kullanilmistir.son donemlerde mezar islerinde cokca kullanilmistir.o yuzden arazilerde cokca bulunmasi rastlanmasi bu sebepdendir.benim gibi yani çubuk kullananlarin en sevmedigi kalintilardir ne yaprsak yapalim cubuklar icindeki minarel yogunlugundan dolayi miknatıs gibi gitmektedir..ben taktik olarak arazide denk gelirsem elime bir parcasini alarak belli bir sure dolasir cubugun enerji cekiminden uzaklastiririm..

OsiriS

Moderatör
Moderatör
[MENTION=20558]Jookerturk[/MENTION] kardesim hani bi söz var ya her yigidin yogurt yiyisi farklidir..cubuk iside oyledir her kullanicinin altigi tepkime cok farklidir.dilinden anlama sekli farklidir.sağ elimize aldigimiz malzeme ile arasturma yapabiliriz dogrudur ama sinyal aldigimiz yerde elimizde bulunan her metaryelle test etmemiz lazimki minarelmi yoksa tespit dogrumu anlayabilelim.bu testler bosluk icinde gecerli aranan malzeme icinde gecerli.ben rummanlida kullaniyorum ciplak ellede sikıntı yasamiyorum o kullanicinin enerjisine bagli olan bir durum..sitemizde cubuklarla alakali bilgiler var istersen o konulara bak iyice oku arazide dene sana cok faydasi olur...

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
yahu birileri yaşamiş ne istresen var aramayı bulmayı bildikten sonra yerleşim alanı öldü mezarları var vatandaşın eee mezarlık var kilise nerde hanimiş lahitlerr zengini var mazemesini nereye gömdü yaşantı var su nerde dere derede deyirmen deyirmencinin mazemeleri diyeeeeeeeeeee gider