Cappadocia kaya mezarı

HOBBİT

Member
çok acil destek arkadaşlar

Öncelikli olarak Allahın selamı üzerinize olsun
Burası nı tesadüf eseri av yaparken buldum sarp bir kayalığın üzerinde belirgin bir toprak yığıntısı.çevrede biraz araştırma yaptım bu civarda yaşayan halklar yaşam biçimleri defin biçimleri inançları vb.bu araştırma sonucunda güneşin batarken son ışık düşen noktasından çalışmaya başladım.toprak bir çok katmandan oluşuyor sırası ile
Büyük kayalar (dinamit ile patlattı )
Küçük kayalar
Çakıl taşı ile karışık sert et toprak
Kömür tozuna benzeyen sert toprak (çakıllı)
Kireç tabakası
Kuru ve elenmiş toprak
Tekrar et toprak ve çakıl
En son sert bi zeminde oda ya benzer yerde kaldık.daha doğrusu hava şartları ve çevre etkenlerinden dolayı ara verdik.
Buranın ilginç yanı 5 dedektör getirdik hepsi arıza yaptı
Jeneratör hilti ve ışıldaklarda sürekli bozuldu
En garip yanı ise fotoğraf çektiğim zaman fotoda tuhaf dairelerin belirmesi ve o günden beri sürekli rüyamızda korkutuyorlar.rüyamızda hepimiz Kraliçe ye benzer bi rüya görüyoruz kafayı yemek üzereyim Allah aşkına bi akıl verin

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Aleyküm Selam.
Korumalı bir yerdesiniz.
Bir bayan mezarı.

Dedektörle şu aşamada işiniz olmaz.
Götürmenize gerek yok. Bozulmasınlar.

Sizi rahatlatacak, oradakileri oradan kovacak
iyi bir hoca lazım.
Bu işi halletmeniz gerek.
Şu ana kadar dokunmamışlar.
Biraz daha ilerlerseniz dokunabilirler.
Tedbirinizi alın.
Bu sıkıntı bittikten sonra da tuzaklara karşı çok dikkatli olunuz.
Çıplak elle hiçbir şeye dokunmayın.
İçerisi en az 1-2 saat havalandırılmalıdır, bunu da unutmayınız.

Kolay Gelsin.

Son düzenleme:

cinahmet

Member
Yokmu bi yardım eli uzatacak
Aleykümselam kardeşim,
fotoğrafları inceledim de ilk siz açmışsınız gayet güzel ve anlattığın kadar taş toprak katmanı o ufacık mesafede nasıl oluyor anlamadım, buradan bakınca 1 metre kazıda işi bitirmişsin gibi. Devam etmelisin içeride boşluk bakmalısın, geçen ustanın biri böyle yarım bırakılan mezarın aslında nasıl bir sistemle gerçek odasına ulaşılabileceğini göstermişti, duvarlara zemine boşluk kontrolü yapıp devam etmelisin, çok yoracağını sanmıyorum, rüya olayı da biraz psikolojik çok düşünme basit bir komutanın 15/20 askeri tarafından yaptırdığı mezar da olabilir. Çok umutlu ve düşünceli olursan çıkamazsın işin içinden ve gölgenden korkarsın, besmeleni çek kazmaya devam et, bu arada kapadokya milli park alanı aman dikkat!! Devletle ters düşmeyin.

HOBBİT

Member
Tuzak derken ne tür tuzaklar yani karşımıza çıkma ihtimali olan şeyler neler
Bu arada bölge antik Roma dönemine ait olduğu söyleniyor

HOBBİT

Member
Burası sit alanı değil araştırdım ayrıca resmi başvuruyu yapmak için müze Müdürlüğü ile görüşüp gerekli evraklı hazırlamaya başladık

HOBBİT

Member
Tabakaları ince ince sadece en üstteki kayaları temizlemek bizi çok yordu nasıl yapmışlar nasıl okadar yükseğe çıkarmışlar kafam basmadı ama toprak örnekleri elimde mevcut

fatih7979

Süper Moderatör
Süper Moderatör
burası ıcın bır basvuru bosa para ve zaman demek basvuruyu yaparsın işe baslarsın alttan bır yapı cıkar ve muhtemel mezardır işi senden alıp arkeologlara bırakırlar sanada ızlemek duser sadece

poseidon2023

Uzman
hayırlı günler daha yolun başındasın bu açtığın sahte mezar piç mezar bekçi tabir edilen mezardır devam ederseniz gercek odaya ulaşırsınız