Çarpı mi artı yada hac mi

serseri kurt

Member
Selamün aleyküm ustalar bu kaya yaklaşık 20 kg ağırlığında küçük yerinden oynama ihtimali yüksek de yine de yorumlarsanız sevinirim ana yol kenarında

Ekli dosyalar

serseri kurt

Member
Eski den kullanılan patika yolun kenarında ve Göksu var yüz metre aşağısında ilçeye gidip gelmek için kullanılır mış eski den

tr46osman

Aktif Üye
işaretlerden hatırladığım kadarıyla ağzı kapatılmış bir mağara var veya birşeyler saklanmış bir alan ve bu da hatırlatma işareti bence

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Şahsi görüşüm tamamen doğal olduğu yönde.

serseri kurt

Member
Şahsi görüşüm tamamen doğal olduğu yönde.
Doğal olması na doğal değil ustam ama işsiz güçsüz biri öylesine taşla uğraşıp bu işareti yaptı ise bilmiyorum işçilik güzel değil lakin artı mi çarpı mi onu çözemedim ben çarpı son noktayı vermez mi genelde saygılar

serseri kurt

Member
işaretlerden hatırladığım kadarıyla ağzı kapatılmış bir mağara var veya birşeyler saklanmış bir alan ve bu da hatırlatma işareti bence
O bahsettiğim işlek yolun haritası olabilir mi bu işaret yani sadece burada bı yol var mı demek istenmiş

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Doğal olması na doğal değil ustam ama işsiz güçsüz biri öylesine taşla uğraşıp bu işareti yaptı ise bilmiyorum işçilik güzel değil lakin artı mi çarpı mi onu çözemedim ben çarpı son noktayı vermez mi genelde saygılar
Kayanın üzerinde ki dikey inen oyuğun sol tarafı sağ tarafına göre 5 cm falan kot farkı var ama kayada ki paralel oyuklar dikey inen oyuğu ve kot farkını da aşarak her iki tarafa uzanıyor. Eğer ki işaret olsaydı düz tek bir zemine yapılırdı, engebeler ve kot farkı gözetilmeden rastgele gelişigüzel olmazdı diye düşündüğüm için doğal olması yüksek ihtimal dedim.

tr46osman

Aktif Üye
Bir ihtimal daha olarak herhangi bir savaş zamanında gelişi güzel işaret olsun fiye yapılıp birşey gömülmüş veya eşyalar saklanmış olabilir sanki
Ki Türkiyede onlarca medeniyet ve devletler geldi geçti bu topraklardan.

serseri kurt

Member
Bir ihtimal daha olarak herhangi bir savaş zamanında gelişi güzel işaret olsun fiye yapılıp birşey gömülmüş veya eşyalar saklanmış olabilir sanki
Ki Türkiyede onlarca medeniyet ve devletler geldi geçti bu topraklardan.
Burası geçmişte Ermeni yaşam bölgesi zaten ustam genelde gel geç saklama gomuler çıkıyor