Çatalcada bulunan tarihi eser

Pastacı49

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba saygideger site sakinleri merakimdan konuyu acmis bulunuyorum. Geçen ay amca ogullarim çatalcada buldular bunu sonrada jandarmaya teslim etmisler jandarmada ilgilenmeyince kırıp atmişlar bir kenara. Nerden ciktigini tam olarak biliyorlar ancak acaba bu taşın manası nedir gömü ile ilgili veye mezar ile ilgili olabilir mi ?

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
bu benim hasta oldugum bir şeydir bir kilise iki mezar kitabesi siteltaş

bunun çıktıgı yer önemli biliyonmu

Pirana

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Mezar steli olma ihtimali yuksek topraktan mi cikmis

Nasip34

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Çok etkileyici bir mezar steli. Kırmaları yazık olmuş. Orada tarihi bir mezar olduğuna işarettir, yine olduğu gibi eskiden de başka yerden çıkartılıp oraya atılmamışsa. Kime aittir ben bilmiyorum ama bilenler çıkacaktır. Her mezarda değerli birşeyler olacak diye bir şart olmasa da burada olabilir zira işçiliğin oldukça kaliteli olması değerli birine işaret kabul edilir.

Nasip34

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Çıktığı yeri uzak ve yakından resmini çekip atarlarsa emmioğulları, ustalarımız oraya ait olup olmadığını yorumlayabilirler. Ve o cenderme yerine müzeye bildirilmeliydi.

banker42banker42

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilmediğim için ustalara bir soru: hep demişimdir bu taş değerli midir diye. Yada değersiz maddi anlamda tabi.

Pastacı49

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yere gidip bakarım bizzat kendim ustalar toprakyan çıkmiş buda kendileri cikarmis

Pscyhe

Engellendi
Bu mezar stelinin mezarini bulmak isterdim..cok guzel figurler var artik mezardada neler vardir neler.....

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
sitel :55::55::55::55::55: kitabe böyle oluyorummm

aga sibiryada buldum de kendi gözümle gördümde gelirimmm o kadar

Pastacı49

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar birde şimdi ögrendim bu bilgiyi bu amcaogullari tasi jandarmaya goturuyor jandarma ciktigi yeri ogrendikten sonra alana bant cekip 2 hafta girisi cikisi kapatiyor kasi yapiyor tasin ciktigi yerde. Bisey cikarmislar yada cikarmamislar bilen yok bu hafta gidip bakicam ama tasin altinda bisey vardi ise cikarmislardir yok az ilerisinde gerisinde felansa duruyodur

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
oyy oyyyy taş vardıı öyle oldu böyle oldu yok öglen oldu çay içtik ögleden sonra böyle oldu

VASA vardır filme fırırdaga gerek yok

Pastacı49

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Usta bi kac hafta once oldu bu olay. Bende siz degerli deyince aradim net bilgi almak icin bana bunlari dedim. Sizde alemsiniz uydurucak halim yok bunlari. Jandarma cikarmadiysa o is bendr. Once cevre fotolarini degerlendirelim sonra calismaya baslariz sonra da site uyelerine bi dana felan keseriz usta hsyirlisiyla ��