Çay zamanı ne anlatılmak istenmiş

sinekwalesii

Aktif Üye
Değerli arkadaşlar derede büyük devasa bir kaya üstünde böyle şekiller var sanki ortadaki kısım ufak bir ayak işareti iki taraftan bu işarete çizgiler gidiyor. Kaya üstündeki bi şekilin sağında be solunda bulunan uzun ince kanalların baktığı yönler ot ağaç diken ağaçları temizlik imkansız gibi sağ ve sol kısımları derenin yukarı ve aşağıya gidişi siz değerli arkadaşlar düşüncelerini yazabilir mi. Resim ve ufak video eklemeye çalışacağım. Bir gün sonra yine aymı yere gideceğim yorumlara göre.

Ekli dosyayı görüntüle 206460
Ekli dosyayı görüntüle 206464

Ekli dosyayı görüntüle 206465
Ekli dosyayı görüntüle 206466
Ekli dosyayı görüntüle 206468
Ekli dosyayı görüntüle 206469

akyol

Bilgili Üye
iyi geceler dostum resimdeki taşı ben balinaya benzettim eğer tahminim doğruysa fazla uzakta arama taşın cvresine bak balina büyük gömü demektir tabi ustalar yorum yapaçaktır

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
sinekwalesii kardeşim allah kolaylık versin nediyeyim işinzor .... 1e 1 ayni şekilde ormanlığın çortluğun tikenliğin içinde elimde girebi1haftageçirdim ...kolumbacağım sanki kedi ordusuyla savaşmışım kediler kazanmış gibi olduydu tikenleri çalıları kes kes kırp kırp bitmiyoz ne çubuk ne 1 şey çalışması çok zor..... oyüzden sana exradan allah yardımcın olsun dedim ....

Son düzenleme:

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
senin bukayanınkendiside herşeye müsait ilk önce o kayadan başlarsın incelemeye ....ben o çizgileri ya yol yada dere diye algıladım o ayak gibi olan kısım ya şelale gibi 1 yer olmalı yada gölet gibi 1 yer olmalı .....bu şekilde 1 araştırma yap bakalım rast gelsin

sinekwalesii

Aktif Üye
iyi geceler dostum resimdeki taşı ben balinaya benzettim eğer tahminim doğruysa fazla uzakta arama taşın cvresine bak balina büyük gömü demektir tabi ustalar yorum yapaçaktır
yorumun için teşekkür ederim dostum taşın önü arkası komple yeşillik ile kapanmış üstüne oturdum uzunca baktım düşündüm ama yok karşıya geçtim birşeye benzetirim diye yine yok

sinekwalesii

Aktif Üye
senin bukayanınkendiside herşeye müsait ilk önce o kayadan başlarsın incelemeye ....ben o çizgileri ya yol yada dere diye algıladım o ayak gibi olan kısım ya şelale gibi 1 yer olmalı yada gölet gibi 1 yer olmalı .....bu şekilde 1 araştırma yap bakalım rast gelsin
kaya dere içerisinde uçmuş dostum Kaya’nın bazı yerleri hafif boşluk sesi veriyor ama dere ve su işin içine girince boşluk sesi işe yaramıyor yani ses yanıltıyor. Orak girebi bayağı temizlemeye çalıştım bacaklarım yara bere içinde benimde. Sanırım temizleyemiyeceğim önünü arkasını şelale gibi biryer tav sanırım 2 yada 3 katlı suyu çok azalmış en alt katında sağ kısımda bir kapak patlatılmış zaten onun için fazla uğraşmadık ora ile şelalenin biraz ilerisinde ise yine dere kenarında çoğu yeri yıkılmış su değirmeni var alt oda girişleri su gidiş yeri ve değirmen taşları içinde. Yine aynı dere de bayağı bir yukarıda dikey taşlık alanda şöyle bir oyma var

sinekwalesii

Aktif Üye
Değerli dostlarımızın kıymetli yorumlarını bekliyorum. Bu günlerde buralarda olacağım çözüm olmaz ise 365 gün bekleyeceğim yine.

Shekiller

Aktif Üye
sinekwalesii iyi günler hoşgeldiniz bence kayanın kendinde bir sırı var gibi ki herşey yapmaya musait gibi duruyor birde resimlerde yanılmıyorsam o kaya 2 ayrı parça gibi duruyor bence o kayadan tespite başlayın çubuk ve ya makineniz var ise kayayı bir kontrol edin ve etrafını hayırlsıı olsun

sinekwalesii

Aktif Üye
@sinekwalesii iyi günler hoşgeldiniz bence kayanın kendinde bir sırı var gibi ki herşey yapmaya musait gibi duruyor birde resimlerde yanılmıyorsam o kaya 2 ayrı parça gibi duruyor bence o kayadan tespite başlayın çubuk ve ya makineniz var ise kayayı bir kontrol edin ve etrafını hayırlsıı olsun
. Hoşbulduk Shekiller dostum kaya çok garip bir kaya ön burun kısmı Kaya’nın üstüne oturduğunuzda bombeli yuvarlak ve düz bir şekilde ana kayadan traşlanmış kot düşümü yapılmış. Tahmini en az 7-8 ton ağırlığı var diye düşünüyorum. Şekiller ayak izimi desem oymamı desem ona bile karar veremedim daha kanallar ve iz üst kısım oturulan yerde. Boşluk tespiti çok zor olacak gibi yarın sabaha kadar fikir alışverişine açığım dereye indiğimde internet telefon çekmiyor maalesef

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
S.a değerli kardeşim cepten giriyorum mesajları uzun yazamıyorum çizginin yanind çukur ne balınadır nede ayakkabıdır derenin içinde ve hata biraz kenarında göl olacak araÄ￾tirmayi orada başla krokiye aynen uy.
Saygılar ve sevgiler hayatt en değerli hazine sevgidir.