Çeşme

Emirşah

Yeni Üye
Arkadaşlar el değmemiş Çeşme’ye, Çeşme hakkında bilgisi olan varmı?

Emirşah

Yeni Üye
Üstad büyüklerimizle konuştuğumuzda Çeşme’ye hiç karışılmadığı daha önceden kazılmadığı ve Çeşme’nin son kemer taşında üç tane oyma delik var üçgen şeklinde ve Çeşme’nin arka tarafıda bizim tapulu arsamız daha öncelerinde kazıldığında tandır çıktığı fincan takımı kül tablası vb. Şeylerin bulunduğu söylenmişti tabi yaklaşık 10 yıl önce ama bir iki sefer bende kazdım makinada attım mineral taşlarına öttü makine ve eğer konuştuğum görüştüğüm insanlar eğer Çeşme’ye karışılmamışsa Çeşme’nin inçindedir diyorlar tabiki benimkide merak olduğu için size sormak istedim

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Burda tespit olmadan bir şey olmaz, iyi bir çubuk ustası ya da kaliteli derin cihaz desteği lazım, çünkü çok uğraşılmış işaret falan kalmamış

Emirşah

Yeni Üye
Burda tespit olmadan bir şey olmaz, iyi bir çubuk ustası ya da kaliteli derin cihaz desteği lazım, çünkü çok uğraşılmış işaret falan kalmamış
Ustam Çeşme hemen yolun önünde yol yaparken toprak falan girmişti hepsini kendimiz temizledik ve Çeşme’nin olduğu çevredeki yerlerin hepsi kendi ailemizden akrabalarımızdan olan kişiler 40 50 sene orda yaşamışlar onlara sorunca kimse buraya tek kazma bile vurmadı diyorlar zaten Çeşme’de bildiğin tarihi eser

Apollon01

Moderatör
Moderatör
dromos denilen şey tünel ile gidilen mezarın tünel girişi kardeşim, siz yine de nerde ne var tespit yapın,ezbere nereyi nasıl işlem yapacaksınız yoksa boşa uğraşırsınız kolay gelsin,

Emirşah

Yeni Üye
dromos denilen şey tünel ile gidilen mezarın tünel girişi kardeşim, siz yine de nerde ne var tespit yapın,ezbere nereyi nasıl işlem yapacaksınız yoksa boşa uğraşırsınız kolay gelsin,
Ustam son olarak size kazdığım yerden bahsetmek istiyorum Çeşme’nin arka tarafı bizim bahçemiz makinadan anlıyan birini getirdim makina atınca Çeşme’den yedi adım sayarak bulunduğu yere makina attı ve altın Değeri vermedi büyük ihtimal ya gümüştür dedi 270 kaz dedi 250 yada 270 bulacaksın dedi mermer çıkacak karşına altına bak mal oradadır dedi kazmaya başladım 255 kadar kazdım ama dediği hiç birşey çıkmadı sadece Çeşme’ye giden iç içe geçmiş toprak borular buldum bide çamur gibi kırmızı taşlar uç kısımları nemli olan bide sıralı alt alta büyük kayalar çıktı üstlerini kontrol ettim işaret falan yoktu ama büyük kaya yani sizce bu mezar girişi kazdığım yerde olabilirmi çümkü küçükte olsa iki tane kemik bulmuştumkazdığım yerde

The Thing

C*
Süper Moderatör
Çeşmenin dili olsa herhalde şunu diyecektir "Ne oluyor anasını satıyım kazan kazana ne varsa artık dibimde!"
O çeşmede hiç bir şey yok, künklerede ulaşmışsınız daha gidecek yer kalmadı.

harun0606

Aktif Üye
Ustam son olarak size kazdığım yerden bahsetmek istiyorum Çeşme’nin arka tarafı bizim bahçemiz makinadan anlıyan birini getirdim makina atınca Çeşme’den yedi adım sayarak bulunduğu yere makina attı ve altın Değeri vermedi büyük ihtimal ya gümüştür dedi 270 kaz dedi 250 yada 270 bulacaksın dedi mermer çıkacak karşına altına bak mal oradadır dedi kazmaya başladım 255 kadar kazdım ama dediği hiç birşey çıkmadı sadece Çeşme’ye giden iç içe geçmiş toprak borular buldum bide çamur gibi kırmızı taşlar uç kısımları nemli olan bide sıralı alt alta büyük kayalar çıktı üstlerini kontrol ettim işaret falan yoktu ama büyük kaya yani sizce bu mezar girişi kazdığım yerde olabilirmi çümkü küçükte olsa iki tane kemik bulmuştumkazdığım yerde
mermeri makşnaylamı görmüş? inanmayın altın değeri vermedi gümüş olablirmi dedi peki o cihaz altına değer veriyoda gümüşemi değer vermiyo hatta mermeri bile görüyor inanma kardeşim 40 50 yıl kimse dokunmamış diyosun belki 200 yıl önce dönem soygunu yedi