Cihaz Önerisi

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Selamun Aleyküm Üstadlarım.

Cihazımı değiştirmeyi düşünüyorum. Bu yüzden siz değerli üstatlarımdan öneri almak isterim. Şuan kullandığım cihaz Jeosonard çift sistem. Bunu satıp yerine Rezistivite, Gradyometre veya Alan tarama almayı düşünüyorum. Bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Herhangi bir yazılım yada donanım kullanmayla alakalı sıkıntım olmayacağını düşündüğüm için sizlerden önerilerinizi bu yönde ve 10000 TL civarında olmak kaydıyla yapmanızı rica ediyorum.

Birde aşağıdaki cihazları kullanan veya bilgisi olan varmıdır.
DUOTECH **GRADIOMETRE+REZİSTİVİTE **

JEOTEKNİK rezistivite

Teknoloji Ekibi Gradyometre

Meteor Rezstivite

ragıp

Uzman
üstadım, geçenlerde @S:W:A:T, almış, kullanmış ve satmıştı.

bu konuda onun bilgisine başvurabiliriz. Bana kalırsa, senin hiç bir şeye ihtiyacın yok.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
üstadım, geçenlerde @S:W:A:T, almış, kullanmış ve satmıştı.

bu konuda onun bilgisine başvurabiliriz. Bana kalırsa, senin hiç bir şeye ihtiyacın yok.
Ustam demek istediğini anladımda yaptığım çalışmayı arazide tam noktamak ve metal tespitini yapmak gerekiyor. Birde programdaki verileri tam olarak voxlerde açmayı başaramadık. Maşallah baye63 arkadaşımız baya azimli çıktı ve aralıksız çalışmaları var. Sürekli özelden video çekip gönderiyor fakat nt bir sonuca ulaşamadık. kanije usta bu işi çözmüştü 2 aydır siteye uğramaz oldu :3: Tabi onun altyapı sağlamdı, bizde altyapı olmadığı için çok zorlanıyoruz.

Şimdi bana öneride bulunacağınız ve artılarıyla eksileriyle vereceğiniz hertürlü bilgiye ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkür ederim.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardaşım,
Benim cihazla pek işim olmadı.
bir garreti bilirim, başkasına da elim değmedi :)

Elbette cihazsız olmaz. İşaret+Çubuk+Cihaz = Hedef (nasipse)
Bencede illa cihaz lazımdır. kaan57 vardı bu konularda epey mürekkep yalamış bir arkadaşa benziyordu.
Epeydir göremiyorum. İstersen özel bir mesaj at. Muhakkak sana da yardımcı olur inşallah.

S:W:A:T

Editör
Ustam sadece gradyometre almayı düşünüyorsan alan taraması yoktur . Ama alan taramalı olanıda çıktı diye duydum . Ben sadece kablosuz gradyo aldım ve kullandım . Cihaz tavsiyesini depar dedektör çalışanları yaptı teknik bölümdeki arkadaşlar rover c2 den daha iyi performans veriyor ve sensör olarakta tek diyebilirim . Görüntü kalitesi ve verdiği sonuç bire bir test ettim fazlaca . Kullanımı çok hassas en ufak sallama da yanlış sonuçlar alabilirsin sürekli gittiğin yönden sensörü çevirmeden tekrar geri gelmen gerekiyor ve kuzey güney muhabbeti var . Cihazı kullanırken ip çekersen daha verim alırsın diğer türlü yer şaşırdığı zaman net sonuçlar vermiyor. Ve sana kesinlikle aşağıda altın var demiyor . Anca demir tuğla gibi şeyler varsa pozitif değer olarak söylüyor . Cihaz asla boşlul bulmuyor unutma hiç bir görüntü cihazı bunu yapmıyor . Sadece içerde taştan bir mezar veya bir oda fakat etrafı taşla örülmüş bir odayı gösteriyor. Yani sistem şu tarama yapıyorsun bir sinyal yolluyor topraktan geçiyor bir yapıya değdiği zaman sana ekranda çizmeye başlıyor ekrana baktığın da düz bir yapıya benziyorsa değerlendiriyorsun . Merak ettiklerin varsa 0505 063 41 99 . Ve teknoloji ekibi sitesinde bit pazarı var orda 2. El çok az kullanılmış cihazlar var daha garantili onlardan alırsın . Yarı yarıya farkediyor çok uyguna alırsın .

N@KKoZ

Aktif Üye
Dutech ve Jeoteknik rezistiviteden uzak dur, kendin 300 liraya yaparsın, sadece kendileri EPE yi toplayıp isim değiştirmiş biz yaptık demek için yapmışlar. Öncelikle arazinin durumu önemli, bende mesela FS2004 var ancak bölgemiz tamamen kayalık olduğu için kullanamıyorum, dikey sondalı, düz toprak bir arazi varsa gradyometre yada FS Future Rover C2 tarzı cihazları deneyebilirsin.

baye63

Member
Aynı konuyu ben açmayı düşünüyordum, super modoratör olarak dadaş ın açması daha iyi oldu.surfer de garmin ve google earth farklı noktalar veriyor,exelde koordinatların değişimide noktaları değiştiriyor ve cihaz kaçınılmaz hale geliyor.

Nil

Engellendi
Examiner i tavsiye ederim