Çıkarılamayan define :/

pesimist25

Member
Dostlar Selamun Aleyküm, Bir konuda tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Bir arkadaşımızın evinde define olduğu düşüncemiz var. Daha doğrusu gerek çubuk gerek cihaz ve de gerekse hoca yardımları ile olduğu söylenen define var. Ama belirlenen nokta da ne kadar çalışma yapılsada netice alınamamış. Farklı cihazlar ile yer ve derinlik vs konusunda yakın sonuçlar aldık, 2 farklı hoca ile de görüştük duasını vs yapıp bakmışlar yerleri yine makineler ile aynı deniliyor. Hocaların demesine göre çok derin değil ama çıkması zor. Kime sorduysak hemen hemen hep aynı cevabı verdiler. Cinli musallatlı vs hiçbişey demiyorlar çıkması zor deyip uğraşmıyorlar. Bu işi nasıl neticelendiririz ustalar, fikir verecek kimse varsa çok memnun olurum ..

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Orda define yoktur yüksek ihtimal:D

The Thing

C*
Süper Moderatör
Sizi burada zorlayan şey ney cinniler mi?Hocaların işi ney kovsunlar madem hoca iseler?Hocalar kimden bilgi aldı, cinnilerden mi?Hocaların zoru ney?Hocalar ücret istedimi sizlerden?Hiç işlem yapmadınız mı?...
Başka sorular gelecektir muhakkak.

Moneyman

Bilgili Üye
Cihazlar ota boka bağırır yanıltır cihazlara güvenme, çubuk kullanında ustalığı şüpheli, hoca dediklerin ne kadar ilim sahibi orası da ayrı muamma..o yüzden şahsi fikrim söylentilere bakarak efsanelerin peşinden koşma, dağ bayırda bir dünya işaret var bul birisini ona AR-GE yap, buradaki ustalar sana yol gösterir

baykan

Bilgili Üye
Dostlar Selamun Aleyküm, Bir konuda tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Bir arkadaşımızın evinde define olduğu düşüncemiz var. Daha doğrusu gerek çubuk gerek cihaz ve de gerekse hoca yardımları ile olduğu söylenen define var. Ama belirlenen nokta da ne kadar çalışma yapılsada netice alınamamış. Farklı cihazlar ile yer ve derinlik vs konusunda yakın sonuçlar aldık, 2 farklı hoca ile de görüştük duasını vs yapıp bakmışlar yerleri yine makineler ile aynı deniliyor. Hocaların demesine göre çok derin değil ama çıkması zor. Kime sorduysak hemen hemen hep aynı cevabı verdiler. Cinli musallatlı vs hiçbişey demiyorlar çıkması zor deyip uğraşmıyorlar. Bu işi nasıl neticelendiririz ustalar, fikir verecek kimse varsa çok memnun olurum ..
Kardeşim;
Bu hocaların hoca dedigimiz insanların define ile ne işi var. Hadi diyelim çok iyi bir hoca çok inanıyorsanız niye çıkaramıyor, yada yapılması gerekeni niye söylemiyor. Söylemiyorsa demek ki orda birşey yok. Çihaz ve çubuk diyorsan onlarada çok güvenmeyin. Sebebi belli mineral ve çok iyi çubuk kullanan insanınların az olması her eline çubuk alan çubukçu olamaz.
İkincisi burda birşey olmadıgını size kanıtlayacak bir sır vereyim kardeşim.
Bu hocalar eger ki size burada çok çok mal var, bilmem kaç kilo var derse;
Yada bura tılsımlı derse bu tılsımı bozmadan olmaz derse, yada burada falanca gün çalışın o gün haricinde çalışmayın derse, falanca gün bu saate kadar çalışın sonra çalışamazsınız tılsım müsade etmiyor derse inanma sakın. Bu hocada sahte yerde sahte orda birşey yok demek ki. Bu dediklerimi unutma bizzat tercübe edilmiştir. Bunu en çokta suriyeli hocalar yapar. Selametle

pesimist25

Member
Kardeşim;
Bu hocaların hoca dedigimiz insanların define ile ne işi var. Hadi diyelim çok iyi bir hoca çok inanıyorsanız niye çıkaramıyor, yada yapılması gerekeni niye söylemiyor. Söylemiyorsa demek ki orda birşey yok. Çihaz ve çubuk diyorsan onlarada çok güvenmeyin. Sebebi belli mineral ve çok iyi çubuk kullanan insanınların az olması her eline çubuk alan çubukçu olamaz.
İkincisi burda birşey olmadıgını size kanıtlayacak bir sır vereyim kardeşim.
Bu hocalar eger ki size burada çok çok mal var, bilmem kaç kilo var derse;
Yada bura tılsımlı derse bu tılsımı bozmadan olmaz derse, yada burada falanca gün çalışın o gün haricinde çalışmayın derse, falanca gün bu saate kadar çalışın sonra çalışamazsınız tılsım müsade etmiyor derse inanma sakın. Bu hocada sahte yerde sahte orda birşey yok demek ki. Bu dediklerimi unutma bizzat tercübe edilmiştir. Bunu en çokta suriyeli hocalar yapar. Selametle

Ustam öncelikle cevap için teşekkürler, kısaca şöyle özet anlatayım sana konuyu daha net olsun, bu arkadaşın annesi yıllar evvel o evde gömü olduğunu rüyasında görüyor 3 4 gün sürekli görünce arkadaşın babasına da anlatıyor durumu, ısrar edince babası kalkıp bi hocaya soralım bakalım ne diyecek bu duruma diyor. iyi samimi olduğu hocanın yanına gidiyor bu hoca yaklaşık 80 li yaşlarda o zaman. arkadaşın babası gömü demiyor ama hocam hanım rüya görüyor falan diyor ama hoca söylemeden kendi anlatıyor, kardeşim evin şekli şemali bu,bu noktasında da gömü var haberin varmı diyor, su içerisine artık ne dua ne okuyorsa arkadaşın babasına şekline kadar gösteriyor. tabi biz daha sonrasında öğrendik bunları kendimde bizzat tanıdığım bir hoca ile görüştüm bana aynısını oda anlatıyor. gücü kuvveti itikadi yerinde olan bir hoca ile alırsınız dedi aynı şekilde bana da. tabi bunlara itimat etmekle kalmayıp arkadaşın babası gerek çubuk gerek makine vs ile de teyit alıyor fakat yok. daha sonra farklı cihaz vs tekrar bakılıyor var ama çıkmıyor. bi sahiplilik durumu var diye düşünüyorum bu sebeple

pesimist25

Member
Sizi burada zorlayan şey ney cinniler mi?Hocaların işi ney kovsunlar madem hoca iseler?Hocalar kimden bilgi aldı, cinnilerden mi?Hocaların zoru ney?Hocalar ücret istedimi sizlerden?Hiç işlem yapmadınız mı?...
Başka sorular gelecektir muhakkak.
Hocaların hiçbirinden ücret taleb eden olmadı kardeşim, anladığım kadarıyla da hocalar güçleri yetmediği için uğraşmak sıkıntıya girmekten çekiniyorlar, hepsi mi yanılıyor var diyerek o kadar mı tesadüf oluyor ben anlamıyorum

baykan

Bilgili Üye
pesimist25 usta, kardeşim bak şimdi ya itikadı ve ilmi çok yüksek bir hoca bulacaksın dişini çekecen yada bu işten vazgeçeceksin. Görünen o ki yer ve malzeme sıkıntılı dikkat sanada sıkıntı vermesin. Hiç birşey senden ve sağlığından daha degerli degil.Selametle

baykan

Bilgili Üye
Birde anlamadıgım niye alınamıyor?
Çalışma yaparken birşeyler mi görüyorlar, bu varlıklar engelmi oluyor, korkutuyor mu insanları.
Yada yeri çok mu zor, çok mu kalın horosan dökülmüş kırılmıyor? Nasıl bir sıkıntı var açıklarsan seviniriz belki ustaların yardımı olur selametle

pesimist25

Member
Birde anlamadıgım niye alınamıyor?
Çalışma yaparken birşeyler mi görüyorlar, bu varlıklar engelmi oluyor, korkutuyor mu insanları.
Yada yeri çok mu zor, çok mu kalın horosan dökülmüş kırılmıyor? Nasıl bir sıkıntı var açıklarsan seviniriz belki ustaların yardımı olur selametle
Şöyle söyliyim hocaların ikisi de yer derinde değil dedi yaklaşık 1 - 1.5 saatlik iş diyorlar, ama sanırım başında bekleyeni vs bi durum var kendilerine güvenip gelemiyorlar anladığım kadarıyla. daha önce arkadaşın babası çalışma yapıyor fakat birşeyle karşılaşma olmamış, ya perdeleme oluyor göstermiyorlar yada sağını solunu denediği için bulamıyor. Mantıklı açıklamasını ben bulamıyorum valla usta

baykan

Bilgili Üye
Şöyle söyliyim hocaların ikisi de yer derinde değil dedi yaklaşık 1 - 1.5 saatlik iş diyorlar, ama sanırım başında bekleyeni vs bi durum var kendilerine güvenip gelemiyorlar anladığım kadarıyla. daha önce arkadaşın babası çalışma yapıyor fakat birşeyle karşılaşma olmamış, ya perdeleme oluyor göstermiyorlar yada sağını solunu denediği için bulamıyor. Mantıklı açıklamasını ben bulamıyorum valla usta
Kardeşim valla sana birşey söyleyim mi yok malı göstermiyorlar, yok perdeleme yapılıyor yok malın yerini degiştiriyorlar inanma bunlara. Var olan mahzeme yerinden oynamaz eger sahipliyse sadece sen çalışırken seni korkuturlar vaz geçirmeye çalışırlar çok ısrar edersen çarparlar olay bu.Eger gerçekten böyleyse yani sahipli ise çok ısrar etme derim karar senin. Sahipsiz yerlere bak derim selametle kardeş

pesimist25

Member
Kardeşim valla sana birşey söyleyim mi yok malı göstermiyorlar, yok perdeleme yapılıyor yok malın yerini degiştiriyorlar inanma bunlara. Var olan mahzeme yerinden oynamaz eger sahipliyse sadece sen çalışırken seni korkuturlar vaz geçirmeye çalışırlar çok ısrar edersen çarparlar olay bu.Eger gerçekten böyleyse yani sahipli ise çok ısrar etme derim karar senin. Sahipsiz yerlere bak derim selametle kardeş
yok zaten kardeşim para mal için sağlıktan geçecek değiliz nasipte olmadıkça yapacak bişey yok zaten. ben sadece tecrübe edinmek tecrübesi olan ustalardan faydalanmak istiyorum, bizim bilmediğimiz bilgiler gelir diye