çıkmaza bindi.

Asil

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
DSC_0006.jpg tecrübe sahibi arkadaşlar çalışma yaptığımız noktada 1. 70cm derinlikte 1.5mt capında say örme kare biçiminde kayrak taşa denk geldik işçiliği güzel ve örmenin icinden. 50 Cm daha derine inince kuyu biçiminde horasan ile kaplanmış bir noktaya geldik. Kare sayın içinde kalıyor ve daha sonra kuyu örmeden daha küçük bir kare çıktı. İçi say kayrak ile dolu 3 MT de ise tamamen cerez toprakta kaldı. Yani oranın doğal toprağı. Fakat şişlediğimizde ortalama 1.5 MT rahat gidiyor. Çözemedik resimleri konunun içinde atacağım.

Asil

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
DSC_0450.jpg bu görünen kısımda kare örme içinde kuyu. Ve daha küçük daire ise kayrak örme..

Asil

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
DSC_0454.jpg ortası alındıktan sonra ki hali.. Daha aşagısında sıkıştırılmış toprak devam ediyordu..Ve en Son çerez toprağa kadar indik.

Asil

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
DSC_0448.jpg bu tip birşey ile karşılaşan arkadaşlar sonuca ulaşan'"? Veya fikir sahibi birileri aydınlatırsa iyi olacak.... Kısır döngü çember kurduk çekirdek yiyoruz çalışma durdu mağduruz.

DİVANE

Moderatör
Moderatör
asil usta işaretlerimiz farklı ama bende 1,5 metrede sizinki gibi kuyu ağzı buldum toprağı boşaltıp devamına bakmalısınız ben şu anda 6 metrede 3x2 oda içindeyim yan altta ikinci odaya ilerliyorum yüksek derecede değerli çekimi var ayrıca siz boşluk ve değerli tespiti yaptınızmı kuyu şeklimiz benzediği için belirttim hayırlı olur inş saygılar

Asil

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
işaretlerimiz farklı
Yüksek gerilim Hattı var makina açamıyoruz.. Eski usul bulduk. Doğru yerdeyiz. Fakat sağında yada solundaki yoksa daha derine inmelimiyiz. Bilmiyorum. Şayet bu tip de bir mezar ise sizinki gömme geleneği aynıdır.

DİVANE

Moderatör
Moderatör
benim fikrim toprağıda boşaltmanız yönünde benim yerin mezar olduğunu düşünmüyorum

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
adres doğru
hedef belli diye düşünüyorum
kuyu içine devam

rast gele

DİVANE

Moderatör
Moderatör
toprak kısma devam ederken biraz daha genişlemesi gerekiyor denemeden bilemezsin hayırlısı olu inş

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Bu kısım devamı olsa gerek diye düşünüyorum daha derine inmeyin fikrim bu yönde [MENTION=14064]Asil[/MENTION] DSC_0454.jpg​