Cin ve büyüden korunmak 10

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Katılım
22 Şub 2015
Mesajlar
2,150
Tepkime puanı
897
Puanları
17
Yaş
62
Cin ve Büyüden Korunmak
İlk Önce Yapılması Gerekenler

Buraya kadar anlattıklarımızdan anlaşılmıştır ki, çevremizde bizden başka canlılar ve göremediğimiz başka dost ve düşmanlarımız var. Cinler de insanlar gibi Allah'ın emirlerinden ve yasaklarından sorumlu varlıklardır ve birbirlerine yaptıkları zulüm ve haksızlıklarla, insanlara yaptıkları kötülüklerin, verdikleri zararların cezasını çekerler.

Kendisine sığınan ve emirlerine itaat eden kişiyi Allah asla yardım ve yardımcısız bırakmaz. Bunun, yani ilahi himayenin, hangi şartlarda gerçekleşeceğini ise, aslında vicdanen hepimiz bilmekle beraber, aşağıdaki maddelerden oluşmaktadır.
1. İman ve İtaatle Allah'a ve Rasulüne Yakınlık Kurma
2. Dua ile Allaha Sığınma
3. Makbul Kişilerin Dualarını İstemek
4. İşin Ehli Psikiyatrist ve Hekimlere Gitmek
Bir kimse Sure-i Bakara'da şu ayeti okursa "Allah-ü la ilahe illahu..", sabah okursa akşama kadar, akşam okursa sabaha kadar cinlerin şerrinden korunur. Ve evinde Bakara Suresini okuyan bir kişinin evine asla cin ve şeytan giremez.
Cinlerin Şerrinden Allah'a Sığınma

Bu hususta yapılacak en iyi şey daha önce de kısmen değindiğimiz gibi, dua ve evrad'ü ezkar ile Allah'a sığınıp, bilmediğimiz ve görmediğimiz türlerin onların şerlerinden ve yapabilecekleri kötülüklerden korunmak kalıyor. Bunun da bir tek yolu var. Dua ve Münacat. İnsan günlük hayatında abdestli bulunması halinde,onlardan kısmen korunacağı gibi, buna namazı ve diğer duaları da ilave ederse, korunma konusunda kendini biraz daha sağlama almış olacaktır.
Korunmak İçin Edilmesi Gereken Dualar

21 Besmele
1 - Yasin
11 - Ayetel Kursi 3-7-11-21
11 - Fatiha
11 - İhlâs
11 - Kafirun
11 - Nas
7 - Huvallahüllezi (Haşir Suresi 22-23-24)
7 - Cin Suresi (1 den 6 ya kadar ayetler)
7 - Saffat (1 den 10 a kadar ayetler)
7 - Bakara (163-164)
7 - Rahman (31-35)
100 - Selamun kavlen min rabbirrahim
100 - Lâ havle ve la kuvvete illâ billahil aliyyil azim

Bu ayetler bir tas suya okunsun. Okunan sulardan ailecek içilsin. Okunan sulardan abdest alınsın (sık sık) Evin içine hafifçe serpilsin
 
Üst