• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Çivi neyi işaret ediyor

Robinhot

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
S.a üstatlar konum taşın ortasına çakılı hunç buldum ama emin değilim işaret mi acaba

Ekli dosyalar

Efendi51

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
kardeş çevresine beton dökülmüş, yakın dönem işi olabilir, çevrede başka işaret ne var ne yok bir araştır ve burayıda iyi incele arkasını bir yokla bir de bu resmi biraz geriden yükle reesmi çekerken bir de ölçü olabilecek bir şey koy yanına boyutu belli olsun

Esteban74

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Yatay kayadamı , veya dikey kayada mı. Foto gerekli.
Kolay gelsin

Robinhot

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bide burası eski Ermeni yerleşim yeri

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Kayanin ustune cikinca kuzey bati gibi yonunu verince patika yol geciyormu, yada kuzeye donunce duzluk varmi buraz mesafeli.

Nil

Engellendi
ağaçlara çakılmış olan çingene çivisi diye bilinen çivilerden para alındığını gördüm, genelde çınar meşe yada incir ağaçlarına çakarlar ve gömünün olduğu yere doğru yamulturlar, çivinin başına lazeri koyup başının tam baktığı noktayı belirleyip işlem yapıldığında, sarıların alındığını gördüm ,,

Robinhot

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Babama da gösterdim kadastro nun yer belirlemesi için kullandığı bı yöntem dedi ama burası dağın başı ve eski Ermeni yerleşim yeri eskiden çok zengin Ermeniler yaşarmış burda ve define bulan çok insan var burda her kurcaliycam biraz bu taşı

deli firat

DOĞACI
Moderatör
Bu anlatım ve sonuma göre burası seni aşar yok beni yönlendirin yaparım dersen 1.kayada ufak birşey var diye zarar vermeyecen 2.kayanın ûstünde dur dogu batı kuzey güney yönlerini 30 mt görecek görecek şekilde fotola 3.patika yoları yönleriylen yaz fotola 4.su gözesi mutlaka olmalı bulunacak 200 mt kadar 5.çıplak elle civiye sakın dokunma 6.iyi sonum iyi foto iyi araştırma selametlen

deli firat

DOĞACI
Moderatör
Aynı yer için kaç konu açtın böyle takip edemesin burdan devam et