çok ama çok önemlii!!!

burak_yaman

Yeni Üye
Merhaba arazimize gelen birisi önce boşluk tespiti yaptı yerin altındaki odanın sınırlarını bize gösterdi.Hemen ardından aynı makinayı kullanarak değerli taş tespiti yaptı ve 40-50 gramlık değerli taş var dedi. Ben inanmıyorum çünkü kaşıkçı elması bile kaç gram aşağıda 50 gramlık elmas yada yakut zümrüt bulunması ne kadar olası?

Sizin görüşleriniz nelerdir herhangi bir cihaz doğru şekilde hem boşluk testi hemde değerli taş testi yapabilir mi ?

Lütfen bilen arkadaşlar yardım etsin kazmak için bekliyoruz!!!

hades40

Bilgili Üye
burak_yaman Boşluk bulması olasılık lakin gramına kadar değerli varlığından bahsetmesi son derece saçma bir durum bu olaya itimat edipte işe koyulmayın kalkıpta bu durumdan sebep cihazda araştırmayın sitemiz içerisinde çubuk yapımı ve kullanımıyla alakalı konularımız var onları inceleyip maliyetsiz bir çubuk yapın kendiniz bakın veya mezar bulacağınıza inanıyorsanız vaktinizde varsa eşeleyin derim...

burak_yaman

Yeni Üye
@burak_yaman Boşluk bulması olasılık lakin gramına kadar değerli varlığından bahsetmesi son derece saçma bir durum bu olaya itimat edipte işe koyulmayın kalkıpta bu durumdan sebep cihazda araştırmayın sitemiz içerisinde çubuk yapımı ve kullanımıyla alakalı konularımız var onları inceleyip maliyetsiz bir çubuk yapın kendiniz bakın veya mezar bulacağınıza inanıyorsanız vaktinizde varsa eşeleyin derim...
hades40 Peki üstat bir soru..
Diyelimki elimde bir lahit var. Bu lahiti açmadan içinde değerli taraması yapmak istiyorum. Son teknoloji bir cihaz kullanıp bu lahitin içinde ne olup olmadığını %100 doğru tespit edebilir miyim? Bana misal olarak 50 gram zümrüt var 300 gramda altın var gibi bir sonuç verebilir mi ? Verirse ne kadar doğru bir sonuç olur ?

hades40

Bilgili Üye
burak_yaman Bahsettiğiniz durum anca şu şekilde olabilir röntgen cihazıyla röntgenini çekebilir ki buda imkansız gibi bir durumdur yani çıplak gözle görmeden değerli tespiti imlansız diyemem ama oldukça zor...

carsambali

Bilgili Üye
@hades40 Peki üstat bir soru..
Diyelimki elimde bir lahit var. Bu lahiti açmadan içinde değerli taraması yapmak istiyorum. Son teknoloji bir cihaz kullanıp bu lahitin içinde ne olup olmadığını %100 doğru tespit edebilir miyim? Bana misal olarak 50 gram zümrüt var 300 gramda altın var gibi bir sonuç verebilir mi ? Verirse ne kadar doğru bir sonuç olur ?
dostumlahitnedurumda?lahitniçinebakmanagerekyok,direkoşeklidefazlasıylahakkınıalırsın.yeterkilahitinolsun