Çok ilginç bir işçilik.

Metehan0770

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
IMG_3654.JPG

Bir arkadaşımdan gelen resim. Ben ilk önce mezar steli olduğunu düşündüm. Fakat biraz detaylı inceleyince sanki tapınma amaçlı yapılmış bir kaideye de benziyor. Bir de alt kısmına bakınca sanki bir yere monteliymiş gibi duruyor. Fotoğrafla oynanmış olma ihtimali de aklıma geldi, fakat şeklin formunda pek bozulma yok, ayrıca arkadaş bu tür işlerden pek anlamaz. Kendisinden daha detaylı fotoğraflar isterdim fakat şu an ulaşamıyorum. Anlayan arkadaşlar bir baksın bakalım ne diyecekler.

Ebu Computer

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Resmin yarısı diğer yarısının simetriği.

Bunu anlamak için sağ ve sol taraftaki otlara dikkatlice bakın, iki tarafta da otların aynı olduğunu göreceksiniz.

Yani kısacası resimle oynanmış.

may77

Moderatör
Moderatör
dikkatimi çekenler

enterasan detaylar var. yalnız taşı tam ortadan ikiye bölsek sağ ve sol kısımlardaki tüm lekeler biriber aynı bu mümkün mü bilemiyorum.acizane fikrim bu taş varsa bile birleştirme yapılmış üzerinde oynanmış. hadi taş aynı ize sahip gölgelerdemi aynı izi bırakacak birkaç örnek çizdim. bana sahte geldi

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

kabakburgiba

Süper Moderatör
Süper Moderatör
hayat ağacı,altta bakan iki göz.gizli bir hac.yükseliş göğe.

romAntik

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
simetri bariz ..insan hemen farkediyor ..ustalarda söylemiş zaten..

oynanmış fotoya işaretmiş gibi yorum yapıp ofsayta düşmeyin ağalar..!!!

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
direk simetrik foto gördüğüm gibi diğer türlü excalibur diyecektim..

Metehan0770

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Evet bence de oynanmış, ben taşın kenarlarının simetrisi bozulmadığı için oynanmış olabileceğini düşünmemiştim, şimdi otlara bakınca sağında-solunda ki, bariz simetrisi. Gözlüğün numarasını değiştirmek lazım benim. Demek ki arkadaş kendi çekmemiş bunu. Teşekkürler.

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Evet bence de oynanmış, ben taşın kenarlarının simetrisi bozulmadığı için oynanmış olabileceğini düşünmemiştim, şimdi otlara bakınca sağında-solunda ki, bariz simetrisi. Gözlüğün numarasını değiştirmek lazım benim. Demek ki arkadaş kendi çekmemiş bunu. Teşekkürler.

dostum olur ne demek... kendine iyi bak allaha emanet ol...

erbay

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ustam tebrik ederim çok büyük bir askerin mezarı ve çok da zengin ama size şunu söyleye bilirim buralar derin ve zorlu çalışma ister ama her santimine değer mezar nerde derseniz kılıcın tam ucundan başlıyor yaklaşık 4 ve ya 5 metre büyüklüğünde olmalı yani 4*4 gibi derin olacak ve zorlu olacak hazırsanız

Metehan0770

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaş a ulaşabilirsem resmin oynanmamış halini isteyeyim, ki eğer kendi çekmedi bir yerden ona geldiyse zaten hiç ilgilenmem.